Eldo - wywiad na 20-lecie: jubileusz, Grammatik, zmiany i nowa szkoła

20-lecie twórczości to piękny muzyczny symbol - z tej okazji spotkaliśmy się z Eldo a nasza konwersacja o wspominkach starych chwil i planach na jubileuszowe działania przerodziła się w mega ciekawą dyskusję o tym, jakie zmiany przeszedł przez te wszystkie lata polski hip-hop...

Od debiutu Eldo w 1997 roku na scenie koncertu Rap Day, poprzez wzloty i upadki, aż do dzisiejszego stanu. Dowiedzieliśmy się czy Leszek zaskoczył się tym, jakie utwory na trasę wskazali fani; czy w tym roku wróciło trochę grammatikowej energii i jest szansa na większy projekt; jak to będzie z tym zapowiadanym wykonaniem freestyle'u na rocznicowych koncertach; co uważa o zmianach w hip-hopie w ostatnich lat i czy ma wrażenie, że jego twórczość stoi w kontrze do obecnych trendów; jak podoba mu się nowoszkolna jazda; dlaczego w hip-hopie nie ma sztywnego zbioru zasad oraz usłyszeliśmy parę słów o kulisach akcji "Druga Strona Ulicy - Sztuka Niepodległa", w której Eldo wziął udział na 100-lecie niepodległości... O tych i innych kwestiach w blisko 30-minutowej rozmowie!

Rozmawiał: Mateusz Natali

Zdjęcia: Marcin Natali

Montaż: Mateusz Natali

Polecamy też wyjątkowy rocznicowy materiał - Eldo ocenia swoją dyskografię - ranking na 20-lecie!

I przypominamy, że w ten weekend 2 ostatnie koncerty z jubileuszowej trasy - dziś Eldo i Jotuze odwiedzą Łódź, a jutro zagrają w Warszawie!

Eldo - wywiad na 20-lecie: jubileusz, Grammatik, zmiany i nowa szkoła (11.2017, Popkiller.pl)

Tagi: 

reklama
Wywiady Nataliego
Ematei, ty potrafisz jakoś inaczej zacząć wywiad niż "siedzimy z *ksywa rapera* w *nazwa lokalu*"?
Matiaks Natalikson
Nie potrafię niestety
Doemeryt
Fajnie :) Eldo ma rację o tym stary podejściu do HH, w sensie ten 'regulamin' kiedyś faktycznie obowiązywał :D i był 'kanon'! :D I spoko, że mimo iż udzielał mu się bardzo klimat 'starego podejścia' dziś potrafi to rozgraniczyć :) Co nie zmienia moim zdaniem faktu, że dziś w Polskim Rapie, Hip Hopu często jest bardzo mało :D Peace!
P.......
Eldo SPOKO
polski rap gówno
jak ktoś propsuje obecnie polski rap to współczuje bycia jebanym debilem
Tede
w sumie tak jak ja współczuję tobie matki która jest pierdoloną kurwą
Brake96IWS
Uwaga: Pojawiające się w wywiadach tutaj ostatnio coraz częściej dopiski "rozmawiał" "zdjęcia" "montaż" akurat w tym artykule wytłuszczone to sugestia dla młodych fotografówoperatorów kamery żeby się zgłaszać bo na etacie jest wakat. A Wywiady Nataliego już nie ma się o co czepiać, jak nie o rondel to o początek wywiadu, niedługo będzie o rdze na brodzie, a potem o nerwowe mruganie naraz obiema powiekami klika razy szybko pod rząd
charytatywnie
na jakim chłopie etacie :)
Kutomirus
Rozp... rdala mnie Eldo jak zachowuje sie jak choragiewa. Kiedys nawijal w Odpowiedzialnosci kompletnie co innego, gadal o misji w rapie.. A teraz co? Chwali to ze hip hop stal sie popem?

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>