Eskobar vs Oxon (Bitwa o Kemping 2010, Freestyle Classics #27)

Oxon to dla wielu jeden z najlepszych i najbardziej niedocenianych polskich podziemnych raperów. Eskobar to z kolei jak najbardziej doceniany (tyle że jedynie w środowisku freestyle'owym) wieloletni potentant i legenda wolnostylowych battle'i. W 2010 roku, gdy pierwszy z panów dopiero czekał na swój studyjny debiut, a drugi znajdował się już parę lat po triumfach na WBW czy WOŚ ich rapowe drogi postanowiły się skrzyżować. A stało się w to słynnym Hradec kralove, w półfinale nie mniej popularnej Bitwy o Kemping...

W 2010 roku na polu bitewnym Kempa najmocniej błyszczał 15-letni wówczas Edzio, jednak w cieniu jego popisów także i Esko zdołał pokazywać mnóstwo wolnostylowego kunstzu i humoru. Po scenicznych poczynaniach Oxona (występującego wtedy jako KZI - Ktoś Zupełnie Inny) od razu widać, że nie jest to "urodzony freestyle'owiec", choć z pewnością i podczas potyczek bitewnych jego umiejętności czysto rapowe robiły na publice spore wrażenie. 

Dziś, na siedem lat po wspomnianej bitwie o Esko zbyt wiele nie słyszymy. Właściwie to śląski raper pojawił się nam ostatnio równie szybko co zniknął, wygrywając w wielkim stylu I edycję Bitwy o Pitos i (chyba) odchodząc na zasłużoną emeryturę. Oxon zgromadził z kolei na swoim koncie sześć podziemnych projektów, grał na największych festiwalach w kraju oraz zagranicą i także w tym roku uda się na HH Kemp, by wystąpić w duecie z Revo.

Oxon - Eskobar (Bitwa o Kemping, Hip Hop Kemp 2010) [Popkiller.pl]

Przypomnijmy również nasz ubiegłoroczny wywiad z Oxonem:

Oxon - wywiad, o: komiksach, Luke Cage, Deadpool, nowym solo i Oxon/Revo (10.2016, Popkiller.pl)

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>