Planet ANM "Flashback" - liner notes!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Patronaty
dodano: 2017-07-24 18:37 przez: Aptaun Records (komentarze: 1)
Flashback

"Flashback", to drugi legalny album Planeta ANM, który nadal możecie nabyć w preorderze w sklepach Aptaun, QueQuality i Preorder.pl, i który już 08.09.2017 r. ukaże się na rynku nakładem powracającego labelu - Aptaun Records. Jako, że już wcześniej poznaliśmy pełną tracklistę, tym razem z okazji zbliżającej się premiery mamy dla Was krótkie komentarze autora, tzw. "liner notes", odnośnie każdego utworu z albumu. Oto i one:

CD1 - album sklepowy:

01.Prolog (prod. Uraz)

02. Avada Kedavra (prod. Uraz)

Sytuacja miała miejsce jeszcze przed przeprowadzką na większe mieszkanie. Studio, o ile mogę nazwać w ten sposób piwnicę wyłożoną materacami, było moim drugim domem. Tak się niestety złożyło że około 2 w nocy do drzwi zapukała mi sąsiadka z żądaniem abym przestał dudnić. Dudnić nie przestałem, sąsiadce łamanym niemieckim kazałem, mówiąc delikatnie, oddalić się i więcej nie zawracać mi głowy. Chciałbym podziękować tej Pani za inspiracje do napisania tego utworu. Oczywiście nie traktuje on o napastliwych sąsiadach, skierowany jest raczej do (nie)kolegów po fachu ;)

03. Czekaj niech leci + OlaMaKota (prod. Edys)

Wyobraź sobie mnie siedzącego przed pustym arkuszem Word… godzinę, dwie. Przez cały rok. Wyobraź sobie, że kiedyś pisałem po 3 utwory dziennie, wyobraź sobie mnie nie potrafiącego napisać jednej sensownej linijki tekstu. Wtedy bit wysłał mi EdyS, muzyka to coś pięknego... dla mnie nadal. Moja ukochana właśnie do mnie podeszła i powiedziała „pamiętam jak to katowałeś... i jak Ola zaśpiewała”.

04. Pan Bóg jest wkurwiony (prod. Foux)

Zawsze chciałem nagrać utwór, który w jakimś stopniu będzie kontrowersyjny ale nie chciałem robić tego na siłę. Chciałbym aby wyszło to naturalnie. W pewnych kręgach wyczuwam lincz ale jak on ma nie być wkurwiony skoro ja jestem 90% swojego czasu? Tak, jestem wkurwionym człowiekiem.

05. Nie ma mnie z Wami (prod. Foux)

Znajomemu rodzi się dziecko. Fajnie, fajnie. Gratulacje i w ogóle, ale to spamowanie na FB? Hej Brajanek zrobił pierwszy krok, Dżesika już robi siusiu do nocnika, no i te niekończące się zdjęcia niemowlaka jakby to była jakaś akcja „badaj niemowlaka mego”. Tak do niedawna myślałem... do niedawna, bo odkąd jestem tatą przecudnej Zuzi chciałbym krzyczeć całemu światu jakie to szczęście. Gorzej jak masz obsesje na punkcie tworzenia. Za każdym razem, kiedy siadam do pisania coś z tyłu głowy mówi mi, że córeczka i jej mamusia potrzebują taty i partnera, a nie muzykanta. Tłumaczę sobie, że jak kiedyś mnie zabraknie, to tak naprawdę zabraknie mnie tylko fizycznie. Już zawsze będę na nośnikach.

06. Flashback (prod. Mihtal x Foux)

Zapytam Cię co to jest flashback, odpowiesz że to retrospekcja, że tak się na osiedlu mówiłona nagle atakujące nas wspomnienia. Nooooo nie… Flashback masz jak odstawiłeś LSD, a po latach nadal pojawiają się bomby. LSD nie brałem, ale metaforycznie mam bomby odkąd nie zaglądam do kieliszka. Czasami bywam nie do życia... Panie Boże broń.

07. Hide ’n‘ Seek (prod. Uraz)

Film o tym samym tytule zrobił na mnie piorunujące wrażenie. Polecam sprawdzić bo De Niro; bo inspiracja dla mnie; bo to pierwszy numer, po którego napisaniu zeszło ze mnie wkurwienie. Na chwilę.

08. List do Ciebie (prod. Redzi)

Zawsze miałem tendencję do dramatyzowania, no ale fakt jest taki, że nigdy nie wiemy kiedy przyjdzie na nas czas. Wierzę, że będę miał 8 dych, pił po cichu łychę i szczęśliwy patrzył jak bawią się moje wnuki.. ale gdyby jednak tak się nie stało, to zostawiam Ci córeczko ten list.

09. Nie pytaj o kumpli (prod. Uraz)

Rodzice mówili mi kiedyś tak „Zobaczysz synek, że Ci koledzy nie pomogą, a już na pewno nie tacy”. Głównie ojciec tak mówił. Facet zna się na ludziach, a ja jestem jego klonem. Z tym, że ja kocham ubierać sens w przenośnię... tutaj i przenośnia i sens bez przenośni. Po tym jak usłyszałem ten bit, już się rwałem do pisani a. Leżał pół roku, musiałem dojrzeć ;)

10. Gdzie wtedy byłaś (prod. Freezbeatz)

Historia numer. Na początku napisałem to i nagrałem pod bit, który dostałem od Gabrysia "NoTime", czekałem na aranż, ale NoTime nie miał czasu :D Potem ratował mnie Eljot i Freezbeatz. Eljot zrobił, ślady pogubiły synchro względem wokalu, a Czarek aka Freezbeatz pozamiatał pięknie.

11. Trzy metry do nieba (prod. EljotSounds x Uneasy)

"Siema Tomek masz coś nowego? A mam Radek, taki z Eljotem nawet zrobiłem". Zwariowałem! Tekst napisał się praktycznie sam. Mama płakała jak słuchała 4 real :D

12. Zdjęcie za szkłem (prod. Mihtal)

Michał dziękuję…

13. Zły + OlaMaKota (prod. Redzi)

Chciałem ten numer dać na tę bonusową płytę, to mi Pyskaty powiedział, że chyba jestem chory. W sumie nie wiem dlaczego chciałem, czasami sam się nie rozumiem.. albo czasami się rozumiem. Chyba jednak to drugie.

14. Lucille + Siwuz, Toster (prod. Uraz)

Uraz: "Radek kur*a ale bit zrobiłem ale nie mów mi że go chcesz, bo jak mi powiesz że chcesz to Ci go dam. Szykuję paczkę i chce go tam wrzucić. Obadaj tylko ale nie mów, że chcesz pliis". Ja: "Nie wysyłaj mi takich rzeczy bo ja potem spać nie mogę, daj Kę na bank zje". Uraz na następny dzień: "Radek napisz ładny numer na to ;)"

15. Epilog (prod. Mihtal)

CD2 - edycja specjalna (tylko w preorderze):

01. Bla Bla Bla (prod. Mihtal)

Melduje się fan Gigi d’Agostino, któremu Michał wysłał taki bicior! Historyjka taka, że puściliśmy zaraz po publikacji utworu Qbika, który również bazował natym samym bardzo charakterystycznym samplu. Qbik nie widział podobieństwa, wg mnie podobny patent na refren. W/w raper napisał „fajnie że wracasz”. Pamiętliwy skurwiel jestem... i w dobrą i w złą stronę. Nie zapominam NIGDY. Do zoba Qbik, stawiam kielona.

02. Kojot (prod. Wezyr)

Auuuuuuuu! Nie gniewaj się Wezyrku, że nie weszło na CD1. Klimatycznie nie przypasowało mi do ewoluującej jeszcze wtedy płyty.. eh, ten początkowy etap. Swoją drogą, jak to nagrywałem jeszcze wtedy w piwnicy, to sobie musieli ładnie sąsiedzi myśleć… Bunt Lykanów skurwysyny!! :v

03. Partyzant (prod. Mihtal)

To była największa wojna, moja wewnętrzna. Gdzie dać Partyzanta? Z jednej strony Top3 najważniejszych utworów jakie napisałem, hołd oddany bratu w totalnej metaforze. Nawet teraz pisząc to mam wątpliwości czy nie przesunąć tego na CD1. Z drugiej strony jest na CD2 czyli na limitce. CD2 to nie są odrzuty, to utwory, które głównie z powodów samej wymowy odbiegają spójnością od tego „podstawowego”materiału.

04. Kiedyś wygramy + Czajnior (prod. Foux)

W sumie ja już wygrałem i nie chodzi tu o tantiemy z muzyki. Czajnik mocno kibicuję bratku!

05. Struny + NS (prod. Planet ANM x Foux)

Uwaga teraz!!! Był to utwór na bicie Mihtala bez gości. Sam Planet.. dwie zwrotki, refreny...A jest na bicie Planeta z postprodukcją Fouxa i gośćmi bez refrenów. WHAT DA FUCK! Półmrok i Redzi, którzy tworzą ekipę NS... zdecydowanie niedocenione talenty.

A który z powyższych utworów będzie kolejnym singlem promującym "Flashback"? O tym przekonamy się już niebawem...

reklama
ADMlN
Title: Jak mocno piernąć? Subject: Jak mocno jest w stanie piernąć pospolity, poczciwy, typowy człowiek, przedstawiciel gatunku wyprostowanego, rasy ludzkiej. Pozdrawiam Reno, Laika, Zioło OG, Kaczmiego i JNR #gogongola #reno #laikike #ziolo_og #pierdzenie

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>