Biggie zginął przez kłamstwa 2Paca? Teoria Funkmastera Flexa wywołuje burzę

Początek maja przyniósł środowisku hip-hopowemu sporą dawkę emocji, otwierając na nowo temat zgrzytu na linii 2Pac - The Notorious B.I.G. Wszystko za sprawą nowojorskiego producenta i radiowca, Funkmastera Flexa, który za pośrednictwem mediów społecznościowych przedstawił swoją opinię na temat przebiegu wydarzeń słynnej strzelaniny w Quad Studios z 1994 roku oraz zamachu na życie Biggiego w Los Angeles trzy lata później. Słowa Flexa spotkały się ze zmasowaną krytyką wielu prominentnych osób.

Według Funkmastera Flexa, 2Pac podczas feralnego wieczoru w Quad Studios postrzelił się sam, a w całym incydencie nie doszło do otwarcia ognia przez osoby trzecie:

"Wy, fani 2Paca zawsze powtarzacie tą samą, starą śpiewkę. Prawda jest taka, że Pac zrobił to samo, co Cheddar Bob w "8. Mili". Wszedł do budynku i strzelił sobie w nogę. Właśnie tak było. Dobrze wiedział, kto chciał go dopaść. Zabrał ze sobą spluwę, bo miał na pieńku z kilkoma kolesiami. Oni go nawet nie tknęli, okradli go tylko z biżuterii. 2Pac zaczął panikować, wyciągnął gnata i oberwał z własnej broni. Może mówię o tym zbyt późno, w tej chwili atakuję nieboszczyka, ale nie chciałem tego robić, gdy 2Pac jeszcze żył i był żródłem całej tej negatywnej energii. Wiem, że ludzie go kochają, zresztą bardzo słusznie. Ja jednak nie podchodzę do jego postaci bezkrytycznie."

Kilka dni później Funkmaster Flex uzupełnił swoją wypowiedź:

"Wiem, że ludzie nie przepadają, gdy mówi się negatywnie o zmarłych osobach. Szanuję to i rozumiem, ale zapominacie że w całą sprawę był zamieszany również Biggie. 2Pac niesamowicie przysłużył się rozwojowi kultury hip-hopowej, jego teksty zainspirowały całe masy ludzi. Trzymałem się z nim zanim dołączył do Death Row. Boli mnie jednak fakt, że nigdy nie oczyścił Biggiego z zarzutów. Biggie przecież go wtedy nie wystawił, ale 2Pac wolał obwołać go pomysłodawcą tego napadu. To było kłamstwo, Biggie nigdy by nie zginął, gdyby nie te pomówienia. Pieprzone kłamstwo. Wielbicie faceta, który skłamał i nigdy nie cofnął swoich słów. Tylko ja mam odwagę o tym mówić. 2Pac złamał zasady rządzące ulicą, a Biggie zginął przez jego kłamstwa."

Teorie Flexa zostały błyskawicznie skrytykowane przez ekipę The Outlawz, raperów T.I., Lil' Cease'a, Treacha, syna Suge'a Knighta oraz wiele innych.

niqqa
Jakieś źródło do wypowiedzi osób krytykujących jego wypowiedz?
DZŁ
no bez kitu zobaczył bym co tamci mają do powiedzenia
Buszu
Co za idiota. Jak mogł postrzelić się 5 razy... Kolejny noname stara się wybic na kontrowersjach
LordOfKrakau
Chodziło mu o napad na Paca w NY w 1994 a nie jego zabójstwo w 1996. Czytaj ze zrozumieniem idioto
Jom
W '94 dostał pięć kul. "postrzelić", nie "zastrzelić" - czytaj uważnie Ty ;-)
Kiechu
Buszu skoro dla Ciebie Funkmaster Flex to noname to wracaj do Bedoesa wieśku
BUSZU gimnazjum
"Noname" hahaha co się porobiło z tymi dzieciakami, że znają KAŁENA, a nie wiedzą kto, to Funkmaster :D
Brake96IWS
W sumie jakby potraktować to przez pryzmat sławy 2Paca i Biggiego to faktycznie jest noname, definitywnie na dzień dzisiejszy!Dodatkowo przykozacza że tylko on ma odwagę powiedzieć prawdę, taak? kurwa 21 lat po jego śmierci w roku w którym film o nim wychodzi, bitch pleazz :D Przebrzmiała 1/3 gwiazda chce zrobić hajs na sensacji,DNO jakby mu ktoś zapewnił fejm+hajs to przyznałby się nawet, że sam obciągnął całemu Compton i zaraził się HiVem od tej samej dziwki co Eazy-E kiedyś
kurtis
word!
lolololololo
2Pac pojechał Funk Master Dziwke w 96 roku. Odpowiedział po 21 latach. Brawo.
Don Makaveli
Niggas talk a lot of shit, but that's after I'm gone ‘Cause they fear me in my physical form Let it be known I'm troublesome
Paweł Miedzielec

Typ ma wieczny ból dupy w radiu do wszystkich, ale skonfrontowany napierdala moonwalkiem szybciej niż Michael Jackson - ktoś mu powinien w końcu wpierdolić za te kozaczenie na antenie... widać po jego wypowiedziach, że nie ma pojęcia o czym mówi - 'Pac zaadresował na Makavelim wiadomość do wszystkich z którymi miał problem, w tym Henchmena i Tut'a którzy stali za zamachem, więc Pump Faker Flex aka Flex Hogan ma nieaktualne info:

I heard he was light skinned, stocky with a Haitian accent
Jewelry, fast cars and he's known for flashing (what's his name)
Listen while I take you back and lace this rap
A real live tale, about a snitch named Haitian Jack
Knew he was working for the feds, same crime different trail
Niggas picture what he said, and did I mention
Promised a payback, Jimmy Henchmen, in due time
I knew you bitch niggas was listening, The World is Mine
Set me up, wet me up, niggas stuck me up
Heard the guns bust, but you tricks never shut me up
Touch one of mine on everything I own
I'll destroy everything you touch, play the game nigga
All out warfare, Eye For An Eye
Last words to a bitch nigga, why you lie?
Now you gotta watch your back nigga, watch your front
Here we come gunshots to Tut, now you stuck
Fuck the rap game nigga, nigga This M.O.B
So believe me, we enemies, I go against all odds

Mnnjn
2Pac - rozumiem jeszcze podniecanie się jego osobom przez czarnych w USA, ale podniecanie się nim przez białasów to jest kurwa jakiś kabaret. Typ który ogólnie miał przekaz dla murzynów, że biały człowiek jest zły, podstępny itd. W ogólne nie rozumiem jego fenomenu wśród białasów, podniecają się nim tylko dlatego bo typ nosił się w bandyckich klimatach (bronie, dziwki itd), nie rozumiem całego tego kultu tego bandyty. Dla mnie to taki sam raper jak np. Scarface - dlaczego ludzie nie tatuują sobie podobizny albo napisu Scarface'a na klacie? 2Pac jest tak przereklamowany w rapie jak David Beckham w piłce nożnej
snoopl
w dupie byłeś gówno widziałeś, a horyzonty masz wąskie, więc nigdy nie zrozumiesz tego fenomenu... nawet gdy esej bym ci napisał..... kurwa szok!
mtv rap yo!
sam jestes bandyta. Tupac pisal tak zajebiste wiersze, ze nawet 1/100 jego tworczosci nie potrafilbys odtworzyc. a z oczytaniem tez u ciebie kiepsko. siedz cicho w swojej norze, internetowy hoolsie.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>