Joe Budden uderza w Drake'a dissem "Making A Murderer (Pt. 1)"

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-07-01 16:32 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 1)

Od kilku tygodni plotkowano na temat tego, co teraz stało się faktem - Joe Budden w trwającym ponad 6 minut kawałku "Making A Murderer (Pt. 1)" dissuje Drake'a. Przy okazji obrywa również Meek Mill. Trzy dosadne zwrotki utworu, którego producentem jest araabMUZIK, są prawdopodobnie pierwszym ciosem tej walki.

Za początek konfliktu uważa się słowa krytyki, jakich członek Slaughterhouse użył na temat "Views", ostatniego albumu rapera z Toronto. W odpowiedzi Drake posłał kilka wersów w stronę Joe'a (oraz Puff Daddy'ego) w "4PM In Calabasas" - nie powiedział jednak wprost, że to jego ma na myśli.

Teraz otrzymujemy pełnoprawny diss Buddena, w którym słyszymy: "I'm right here per your request, now you stuck in them shoes / No alliances with Meek, it's still fuck him too / Before we start, to the fans, I'm uncomfortable too / Stuck in the booth feelin' like y'all cause I got love for the dude". Mówiąc o ciągłej przyjaźni, którą darzy Drizzy'ego, nie boi się równocześnie zaatakować go za korzystanie z pomocy ghostwritera Quentina Millera, o co oskarżał go też Meek Mill: "I'm a wordsmith for real, you thought Quentin was bad".

Mieliśmy konflikt Meek Mill kontra Drake, dzięki któremu mogliśmy posłuchać chociażby świetnych zwrotek Drake'a w "Back To Back", a teraz między nich wmieszał się Joe Budden, którego gry słowne i cięte teksty, wsparte charakterystyczną techniką, potrafią dostarczyć sporo emocji. W wyjaśnieniu wszystkich podwójnych znaczeń i nawiązań pomaga zerknięcie na stronę RapGenius. Dla poznania szczegółów całej sytuacji, warto przeczytać też opis zamieszczony pod tym numerem w serwisie Soundcloud.

ambulamb
Slaughterhouse od zawsze, na zawsze! Joey od lat trzyma poziom, ale to jest juz next level. Mocna kosa i to teoretycznie z poza mainstream'u.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>