Openair Frauenfeld 2016 - jak dojechać?

wydarzenie
kategorie: Festiwale
dodano: 2016-05-28 19:00 przez: Michał Zdrojewski (komentarze: 1)

Frauenfeld jest niewielkim miastem w północnej-wschodniej Szwajcarii. Położone jest pomiędzy Jeziorem Bodeńskim, a przedgórzem Alp. Zaletą są niewielkie odległości do takich miejsc jak Liechtenstein (95km) czy Zurich (45km). Wybieracie się na tegoroczny Openair Frauenfeld? Dzisiaj opowiemy nieco o tym, jak dojechać na miejsce oraz co warto zabrać ze sobą na wyprawę do Szwajcarii.

Przejazd przez Polskę jest oczywiście najcięższym zadaniem, lecz już na granicy niemieckiej wjeżdżamy na autostradę. Zalecamy kierować się na Zgorzelec i tam przekroczyć granicę. Ze Zgorzelca kierujemy się na Chemnitz autostradą A4, następnie kierujemy się na Hof autostradą 72. Kolejno dojeżdżamy autostradą do Norymbergii (kierunki Bayreuth, Norymbergia).

Co ze sobą zabrać?

Openair Frauenfeld to festiwal odbywający się na świeżym powietrzu. Jeśli chodzi o warunki sanitarne w strefie normal, to mamy do dyspozycji codziennie czyszczone toalety toitoi oraz miejsca sanitarne z mniejszymi i większymi umywalkami. Gdy staniemy w sporej kolejce (rano) lub w trochę mniejszej (popołudniu) to możemy skorzystać z prysznica. Warto wspomnieć, że pole festiwalowe otoczone jest alpejską rzeką, której krystalicznie czysta woda może być najlepszym pomysłem na odświeżenie. Warto ze sobą zabrać klapki, gdyż dno rzeki pokryte jest sporego rozmiaru kamieniami. 

Szwajcaria jest dość drogim miejscem, a zatem zalecamy zaopatrzyć się w jedzenie i napoje przed wyjazdem. Na terenie festiwalu otwarte są markety Migros, w których zakupić można wodę, piwo czy mięso na grilla. Z większością zakupionych tam produktów nie możemy wejść na teren, gdzie znajdują się sceny. Można tam wnieść jedynie napój w 0,5 plastikowej butelce. Cena piwa na terenie, gdzie odbywają się koncerty to 8 franków, z czego 2 franki to kaucja, którą otrzymujemy, gdy oddamy plastikowy pokal wraz z żetonem. Najkorzystniej finansowo wychodzi przejażdżka darmowym autobusem do centrum miasta (autobusy kursują co 15 minut). Znajdują się tam supermarkety i dyskonty, w których możemy zaoszczędzić.

Jednakże opłaca się zabrać ze sobą alkohol oraz mięso na grilla, gdyż są to najdroższe artykuły w Szwajcarii. Grillowanie odbywa się na ogromnych rusztach, które obsługuje organizator. Nie musimy martwić się o brykiet czy rozpałkę - wszystko mamy zapewnione na miejscu. Warto przypomnieć, że Szwajcaria nie należy do Unii Europejskiej, a zatem na granicy może wystąpić kontrola. Do Szwajcarii możemy wwieźć do 20 paczek papierosów, do 1 litra mocnego alkoholu oraz do 16 litrów piwa na osobę. Warto pamiętać o tych limitach - celnicy szukają w szczególności papierosów, choć takowe sytuacje nie zdarzają się często.

Poza tym należy zabrać ze sobą namiot, śpiwór, okulary przeciwsłoneczne oraz nakrycie głowy. Teren festiwalu jest bardzo nasłoneczniony, a temperatura powietrza często przekraczają 30 stopni Celsjusza. Hitem są spryskiwacze do kwiatów, które służą uczestnikom, gdy trzeba się ochłodzić.

Gotowi na wyprawę?

Zajrzyj na fanpage Openair Frauenfeld:
https://www.facebook.com/openairfrauenfeldofficial/?fref=ts

bigbeat
banger

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>