Openair Frauenfeld - szwajcarskie święto rapu

wydarzenie
dodano: 2016-05-14 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Openair Frauenfeld to prawdopodobnie największy festiwal czarnej muzyki w Europie. Odbywa się on w drugi weekend lipca w malowniczej szwajcarskiej miejscowości – Frauenfeld. Miasto to jest stolicą kantonu Thurgau. Na co dzień zamieszkuje je zaledwie 25 tysięcy ludzi. Jednakże w lipcu region ten przeżywa najazd fanów rapu i rnb z całego świata. Każda edycja przyciąga ponad 100 tysięcy ludzi. Można spotkać wielu zajawkowiczów ze Szwajcarii, Niemiec, Francji czy Austrii, lecz także pasjonatów z Kanady czy Australii.

Festiwal odbywa się w miejscu, gdzie na co dzień funkcjonuje tor do wyścigów konnych. Lokacja umiejscowiona jest kilka kilometrów od centrum, co sprawia, że uczestnicy mają dostęp do górskich krajobrazów i płynącej nieopodal czystej alpejskiej rzeki. Klimat we Frauenfeld sprzyja atmosferze festiwalowej, gdyż miejscowość znajdująca się pomiędzy Jeziorem Bodeńskim, a przedgórzem Alp zwykle w okresie wakacyjnym oferuje wspaniałą pogodę. Warto dodać, że do centrum kursują co kilka minut darmowe autobusy, z których może korzystać każdy uczestnik festiwalu.

W 2016 roku wydarzenie rozpocznie się dnia 6 lipca (środa) podczas warm-up day. Następnie przez 3 kolejne dni na 3 scenach będą występować największe gwiazdy rapu i rnb. Festiwal kończy się w dniu 10 lipca (niedziela). Poza koncertami organizatorzy oferują nam szereg innych atrakcji, lecz więcej o nich w kolejnych tekstach.
 
W najbliższych tygodniach przybliżymy Wam sylwetkę Openair Frauenfeld, począwszy od bogatej historii festiwalu, kończąc na wskazówkach, jak dojechać i co ze sobą zabrać. Ponadto w ramach współpracy Popkiller.pl z Openair Frauenfeldem będziemy mieli dla Was do wylosowania 3-dniowe karnety na tegoroczną edycję, podczas której wystąpią m.in. 50 Cent, Future, Young Thug, Major Lazer czy Wiz Khalifa.

Więcej info na oficjalnym fanpage oraz na jego polskim odpowiedniku:
Official Openair Frauenfeld: https://www.facebook.com/openairfrauenfeldofficial/
PL Openair Frauenfeld: https://www.facebook.com/frauenfeldPL/

Autor: Martin Smolak

mlody t
line up potezny
bra
Taki line up na kempa i jade
o ja cie...
To jest festiwal. A lamusy się cieszą, że na Kempa pojadą i pierdolą, że HHKemp to największy rapowy festiwal w europie. Porównajcie line upy. Kemp nawet Splashowi nie dorasta do pięt. Bitch please...
web
na kempa jeszcze bilety podnosza. juz lepiej zaplacic kilka stow wiecej i zobaczyc splash czy frauenfeld

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>