Sokół, Kosi, Ras, Stasiak - "Aftery" na winylu! Remixy Da Beatminerz, Dj Eproma oraz Mr Krime'a

Przedstawiamy wyjątkowy winylowy maxi-singiel upamiętniający trasę koncertową Red Bull Tour Bus: Wspólna Scena, która odbyła się w czerwcu 2015 roku. Efektem wspólnie przejechanych kilometrów i zagranych koncertów jest numer „Aftery” z udziałem wszystkich artystów tej niezapomnianej trasy czyli Sokoła, Kosiego, Rasa, DJa Steeza i Mr Krime'a. Płyta została przygotowana w duchu klasycznych 12" dla didżejów, które przez lata były jedynym nośnikiem rapowych hitów do grania w klubach, robienia cutów z acapelli i blendów z instrumentali. Nie zabrakło również remixów, nawiązujących do klimatu tzw. złotej ery, które w zaskakujący sposób zmieniają klimat oryginału wydobywając z niego nową energię.

Niewątpliwą niespodzianką jest remix autorstwa legendarnego duetu Da Beatminerz (Mr. Walt & DJ Evil Dee) z Nowego Jorku związanych z supergrupą Boot Camp Clik, którzy odpowiadają za produkcję takich klasyków jak Black Moon "Enta Da Stage", Smif-N-Wessun "Dah Shinin" czy Heltah Skeltah "Nocturnal". W utworze za gramofonami obficie udzielili się DJ FALCON1 i DJ Kebs czyli stołeczny Spinlab.

Drugi remix za sprawą tłustego bitu DJ Eproma i gościnnej nawijki Sztigara Bonko, przenosi nas do lat 90... na Śląsku. Followup w refrenie z pewnością wywoła uśmiech na twarzy wszystkich fanów boom bapu.

Last but not least, krakowski weteran turntablismu - Mr Krime przygotował alternatywną wersję oryginału tym razem składając hołd muzyce funk i disco. Rewiowe sample przywodzą na myśl kultowy program Soul Train, a cały utwór brzmi jak wyjęty z najlepszych lat ekipy Native Tongue - Jungle Brothers, De La Soul i A Tribe Called Quest. Na obu stronach płyty znalazł się także bonus dla didżejów w postaci dźwiękowej pętli - locked groove. Używając dwóch kopii możecie podkręcić swój beat juggling.

Tracklista:
A1. Aftery (Original Mix)
A2. Aftery (Instrumental)
A3. Aftery (Acapella)
A4. You Don't Stop (Locked Groove)
B1. Aftery feat. DJ Falcon1 & DJ Kebs (Da Beatminerz Remix)
B2. Aftery feat. Sztigar Bonko (Eprom Remix)
B3. Aftery (Mr Krime Remix)
B4. You Don't Stop (Locked Groove)

"Aftery" na winylu do kupienia http://prosto.pl/shop/product/aftery/

Single do odsłuchu:

reklama

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>