19. splash!: Wiz Khalifa, Mac Miller, Action Bronson i inni w Ferropolis!

Czekaliście wystarczająco długo na pierwszy update - dlatego bez zbędnego wstępu, pseudonimy artystów mówią same za siebie. Tych wykonawców zobaczycie latem podczas 19. edycji splash! Festivalu.

Wiz Khalifa

"Black & Yellow" to jeden z największych, o ile nie największy rapowy hit, który został napisany przez ostatnich parę lat. Wiz Khalifa pomimo światowego sukcesu pozostał głodnym MCi i wierny swojej tematyce: palenie zioła, rapowanie na najwyższym poziomie i luz. Dla Wiza to bez różnicy, czy to darmowy mixtape czy duży album. Apropo dużych albumów: w 2016 roku i miejmy nadzieję przed 19. edycją splasha!, ma ukazać się długo oczekiwany „Rolling Papers 2: The Weed Album“.

Mac Miller

Najnowszy album „GO:OD AM“ udowodnił, że Mac Miller dorósł. Ale nie w ten nudny sposób ala "robię teraz prawdziwą muzykę z bandem", lecz przede wszystkim w podejściu do pisania swoich tekstów - a jeżeli chodzi o warstwę muzyczną jest jeszcze lepiej. Mac Miller już raz zawładnął Ferropolis, mamy nadzieję na poprawkę na 19. edycji splasha! Welcome back!

Action Bronson

Bronson to nie tylko najlepiej rapujący kucharz świata, to przede wszystkim zwierzę sceniczne. Po licznych mixtape`ach, EPkach i wspaniałym debiutanckim albumie „Mr. Wonderful“ drugi występ na splashu! był sprawą oczywistą. Prawie żadnemu innemu raperowi w ostatnich latach nie udało się tak dobrze przenieść stylu Nowego Jorku do czasów współczesnych. W przypadku Actiona Bronsona jego postura wagi superciężkiej wspaniale współgra ze złośliwymi inteligentnymi wersami przeciwko każdemu nawiniętymi w klasyczny, stylowy sposób. Kompletny MC, którego występ trzeba koniecznie przeżyć na żywo.

Angel Haze

Angel Haze to fenomen. Jej mixtape "King" sprawił, że w 2011 w ciągu paru miesięcy trafiła do pierwszej ligi rapu. Debiutancki album „Dirty Gold“ nie sprawił już tak dobrego wrażenia, lecz wszystko zmieniło się wraz z „Back To The Woods“. Ten internetowy album nawiązuje do jej pierwszego wydawnictwa, muzycznie jest znów bardziej eksperymentalny i bardziej mroczny, tekstowo Angel Haze ponownie bardziej się otworzyła i zaczęła rapować agresywnie - właśnie taką poznaliśmy tą raperkę z Detroit. I własnie taką chcemy ją zobaczyć w Ferropolis.


Coely

Rocznik ’94 i z szansą na sukces: Coely równie dobrze śpiewa jak i rapuje, a w 2016 roku odwiedzi po raz drugi splash! Festival. Po udanej EPce z 2013 roku „Raah the Soulful Yeah“ dochodzą do nas słuchy, że ta Belgijka powróci z nowym materiałem - oczywiście nie zabraknie sprawdzonych hitów.

AJ Tracey

Nie może uwolnić się od pochwał mediów, a fani nie mogą przestać bujać głową: AJ Tracey udało się w ciągu paru miesięcy stać jednym z najbardziej interesujących newcomerów, których spłodziła obecnie również jedna z najbardziej interesujących scen grime. Dzięki EPkom „The Front“ i „Alex Moran“ oraz hitom „Spirit Bomb“ czy „Naila“ ten Brytyjczyk nie przestaje zaskakiwać. Nieważne czy klubowe bangery czy hymny ulicy, AJ sprawi, że scena splasha! będzie drżeć.

Eko Fresh

Jeżeli interesujesz się niemieckim rapem i do tej pory nie wiesz, kim jest Eko Fresh, to już tutaj nic nie pomoże. Od czasów kiedy rozpoczynał swoją karierę u boku Kool Savasa, ten raper z NRW stał się jednym z najbardziej znanych i wpływowych protagonistów niemieckiej rap gry. Ten status podkreślił ostatnio wydawnictwem "Bars über Nacht“, które bez zbędnego promo i zapowiedzi wrzucił do sieci i pomimo tego wylądowało na komputerze każdego fana porządnego rapu.

Teesy & Friends

Kto śledzi karierę Teesy`ego, ten zdaje sobie sprawę, że ten rapująco-śpiewający-piszący-własne-teksty multitalent najchętniej pojawia się na scenie wraz z równie utalentowanymi przyjaciółmi. Nie zabraknie ich również w Ferropolis.

Maeckes

Przeprowadziliśmy reprezentacyjne badanie pośród żeńskich fanek rapu i doszliśmy do następującego wniosku: Maeckes to najpiękniejszy niemiecki raper. To byłby wystarczający powód, aby zaprosić tego młodzieńca na najpiękniejszy festival Niemiec. Ale oczywiście interesuje nas przede wszystkim usłyszenie muzyki, którą Maeckes tworzy używając mikrofonu i gitary. Muzyka jest również najpiękniejsza.

LGoony & Crack Ignaz

LGoony & Crack Ignaz, to obecnie najbardziej fly kombo, które w ostatnim czasie spłodzilo to liliowe uniwersum aka "cloud rap": udowadniają to nie tylko solowe wydawnictwa „Grape Tape“ oraz „Kirsch“ i wspólne kawałki jak "NASA", lecz przede wszystkim występy na żywo tych dwóch kosmitów - z tego powodu ściągnęliśmy ich z kosmosu do Ferropolis.

Line Up (porządek alfabetyczny na dzień 18.12.2015):
Action Bronson | AJ Tracey | Angel Haze | Coely | Eko Fresh | LGoony & Crack Ignaz | Mac Miller | Maeckes | Teesy & Friends | Wiz Khalifa

19. splash! Festival 2016 - bilety:

Bilety zamówisz na stronie http://www.tixforgigs.com.

Karnet Early Bird na 19. splash! Festival (8-10. lipca 2016, w cenie 10 EUR kaucji za pełen worek śmieci, pole namiotowe i opłaty bookingowe) - 119 EUR (ok. 476 PLN) - WYPRZEDANE!
Karnet na 19. splash! Festival (8-10. lipca 2016, w cenie 10 EUR kaucji za pełen worek śmieci, pole namiotowe i opłaty bookingowe) - 129,00 EUR (ok. 516 PLN)
Karnet VIP na 19. splash! Festival (8-10. lipca 2016, w cenie 10 EUR kaucji za pełen worek śmieci, pole namiotowe i opłaty bookingowe) - 229,90 EUR (ok. 919,60 PLN)

Bilet niedzielny (10. lipca 2016, w cenie opłaty bookingowe, bez możliwości campingu!) - 49,90 EUR (ok. 199,60 PLN)
Bilet parkingowy (w cenie opłaty bookingowe) - 10,00 EUR (ok. 40 PLN) za pojazd

Karnet VIP zapewnia:
- możliwość rozbicia namiotu przy swoim samochodzie
- darmowy wstęp na oficjalny czwartkowy bifor i ekskluzywne imprezy VIP
- oddzielne wejście na teren festiwalu
- oddzielne pole namiotowe
- odseparowany darmowy autobus
- odseparowane darmowe toalety i prysznice
- dostęp do ekskluzywnej trybuny z widokiem na mainstage.

Do zobaczenia w Ferropolis!

19. splash! Festival
8-10. lipca 2016
Ferropolis - Miasto z Żelaza
Gräfenhainichen (Niemcy)

Web: http://www.splash-festival.de
Facebook: facebook.com/wirsindsplash
Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1590335771231310/
Twitter: https://twitter.com/splashfestival
Instagram: https://instagram.com/splashfestival/
Youtube: https://www.youtube.com/user/splashmagazin
#splash19

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>