VNM tłumaczy koncept "KLAUD N9JN", świętuje premierę albumu

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-05-20 17:14 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Już dziś wieczorem w ramach warszawskiego cyklu imprez Bal So Hard premierę swojego najnowszego krążka świętował będzie VNM, a melanż rozkręcą DJ Hubson i Czarny HIFI. Reprezentant Prosto Label podzielił się także z fanami wytłumaczeniem całego konceptu "KLAUD N9JN":

"1) Główne znaczenie to angielska fraza "cloud nine" (dosłownie "dziewiąta chmura", ale jako związek frazeologiczny najbliższa jest polskiemu wyrażeniu "siódme niebo"), która generalnie oznacza stan błogości, ale w kontekście mojej płyty symbolizuje jeden, długi sen czyli 11 kawałków między intro (Dziewiąta chmura), a outro (Mirror ErroR).

2) Drugie znaczenie tytułu ma związek z klasyczną serią gier jrpg (Japanese Role Playing Game) pt. Final Fantasy, a dokładnie jej siódmą częścią, której głównym bohaterem jest Cloud (wspominam o tym na końcu Mirror ErroR) widoczny na okładce płyty (zapatrzony w lustro). Cloud przez całe Final Fantasy VII szukał swojej tożsamości i wraz z rozwojem historii dowiadywał się coraz więcej o sobie od napotkanych po drodze postaci. Powiązanie z płytą powinno teraz być dla Was oczywiste :)

3) Trzecie znaczenie dotyczy muzyki, bo gdyby z większości produkcji na KLAUD N9JN wyrzucić perkusję nadającą im rytm większość oscylowałaby wokół onirycznego klimatu cloudowych bitów (przestrzenne, rozmyte, "senne" dźwięki) - głównie to było moim kluczem doboru bitów, które gromadziłem od kwietnia do listopada 2014 roku.

Także jeśli zastanawiliście się "o chuj chodzi" w tytule mojej nowej płyty to już nie musicie :)"

Tagi: 

killerbeat
Kiedy recenzja od popkillera
Mr.xxx
mimo ze nie siadaja mi niektore bity i niektore 'przyspiewki' z ostatnich plyt vnm'a to odwieczny szacun dla niego. I zawsze sprawdze co wypuszcza!
Nikt
Pierwsze skojarzenie tytułu : album Nine - Cloud nine Myślałem, że to jakiś świadomy follow up...

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>