2Pac uhonorowany przez muzeum Grammy!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-01-23 17:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 0)

Sporo się ostatnio dzieje, jeśli chodzi o twórczość Tupaca Shakura. Mimo ponad 18 lat, jakie minęły od śmierci artysty wciąż ukazują się jego nowe kawałki czy nieznane wcześniej wywiady a ponadto w tym roku ruszą także prace nad filmem kinowym poświęconym życiu rapera. To jednak jeszcze nie wszystko - 2Pac zostanie również uhonorowany przez muzeum Grammy specjalną wystawą, zatytułowaną "All Eyez On Me: The Writings Of Tupac Shakur", którą będzie można oglądać w Los Angeles już od 2 lutego!

W opublikowanym przez LA Times oświadczeniu Dyrektor muzeum - Robert Santelli, mówi:
 
"To zaszczyt być pierwszym muzeum, które wyraziło podziękowanie dla spuścizny Tupaca i oddało hołd jego niewiarygodnej karierze. Tupac Shakur był jednym z najważniejszych i najbardziej oryginalnych artystów hip-hopu - jego teksty były pełne mocy i jednocześnie prowokujące."
 
"All Eyez on Me: The Writings of Tupac Shakur" to wystawa, prezentująca rękopisy tekstów, wierszy oraz personalnych notatek sporządzonych przez Tupaca przeplatane pokazami zdjęć, wywiadów oraz zapisami koncertów, które będą wyświetlane dla zwiedzających. Wszystkie pamiątki po zmarłym muzyku dostarczy Afeni Shakur, która zarządza majątkiem Tupaca od chwili jego śmierci w 1996 roku:
 
"Wiadomość o tym, że Muzeum Grammy chce uhonorować mojego syna nadchodzącą wystawą wiele dla mnie znaczy" - mówi  Afeni. "Teksty Tupaca są szczerą refleksją jego życiowej pasji. Jego ponadczasowe przesłanie dało nadzieję tym, którzy nie mają nic a dla innych służą jako katalizator do zmian. Jego słowa nadal motywują i inspirują nowe pokolenia."
 
Wystawę "All Eyez on Me: The Writings of Tupac Shakur" będzie można obejrzeć od 2 lutego do 22 kwietnia.

Tagi: 

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>