Przesłuchania: Noon, Czarny HIFI, Flirtini @ Sfinks700, Sopot

Miejsce: 

Sfinks 700, Al. Mamuszki 1, Sopot

Data: 

2014-11-13 20:00

13 listopada w klubie Sfinks700 odbędzie się Noc Producentów. Najważniejszym wydarzeniem tego eventu będzie koncertowy powrót Noona, którego od wielu lat próżno było szukać na deskach polskich scen muzycznych. Artysta ten, niezwykle zasłużony dla polskiego hip-hopu, dawno już opuścił stylistyczne ramy kojarzone tylko z czarną muzyką. Dziś w jego twórczości znajdziemy dużo odwołań do elektroniki, czy muzyki akustycznej. Artysta promować będzie nowe produkcje, choć z pewnością nie zabraknie również starych numerów. Oprócz Noona wystąpi także Czarny HIFI, który zaprezentuje materiał ze swoich dwóch krążków. Usłyszymy numery z jego debiutanckiego albumu "Niedopowiedzenia" oraz wydanego niedawno "Nokturny & Demony". Na zamknięcie wieczoru zagra szalony i energetyczny duet djsko-producencki Flirtini, który zadba o to, byście opuścili Sfinksa w tanecznych nastrojach.

Noon (Mikołaj Bugajak), szerszej publiczności znany jako NOON, ma na koncie przynajmniej kilka płyt, które zasłużyły na miano klasycznych. Słynący z nieszablonowego podejścia do muzyki rozpoczął karierę jako producent muzyczny, tworząc sukces takich artystów jak Grammatik - “Światła miasta” (2000) oraz Pezet “Muzyka klasyczna” (2002), “Muzyka poważna” (2004). NOON to jednak przede wszystkim muzyka instrumentalna, zawarta na czterech mini albumach, z których każdy utrzymany jest w innej stylistyce: "Bleak Output" (2001), "Gry Studyjne" (2003), "Pewne sekwencje" (2008) oraz "Dziwne dźwięki i niepojęte czyny" (2010). Droga od instrumentalnego hip-hopu, przez muzykę elektroniczną, aż do kompozycji akustycznych odbyła się płynnie głównie za sprawą charakterystycznego brzmienia, które jest jego wizytówką. NOON prowadzi również wytwórnię Nowe Nagrania, wydającą muzykę polskich, młodych producentów.

Olek Czarny / HIFI Kowalski - Producent muzyczny i realizator dźwięku. Współzałożyciel HIFI Bandy oraz Studia nagraniowego Otrabarwa. Ma na swoim koncie kilka złotych płyt przyznanych zarówno za realizację jak i produkcję muzyczną. Swój fach poznawał w Wielkiej Brytanii w szkołach IMW oraz Academy of Contemporary Music w Guildford. Współpracuje z najbardziej uznanymi wykonawcami szeroko pojętej sceny miejskiej i elektronicznej. Należą do nich m.in.: Sokół, Pezet, EastWest Rockers, Eldo, Jamal, Mixtura, Fisz, Iza Lach, VNM, KęKę, Night Marks Electric Trio, Flirtini. Produkował i komponował takie utwory jak: „Puszer”, „Ludzie mówią”, „Noc nie daje snu I i II”, „Walter Erviti”, „Niedopowiedzenia”, „Chciałbym uciec stąd” czy „Spacer”. Płyty, które realizował i produkował to prawie wyłącznie pierwsza 50 zestawienia Olis. Jego producencka płyta 'Niedopowiedzenia' wydana nakładem Prosto Label została mianowana jedną z najlepszych płyt roku 2012 zarówno przez słuchaczy jak i krytyków. Styl produkcji Czarnego charakteryzuje dbałość o detal oraz melancholijne barwy. Właśnie wydał nowy album „Nokturny & Demony” na którym występują m.in. Sokół, Mes, Iza Kowalewska czy Promoe ze szwedzkiej grupy Looptroop. Poza tym Czarny stale współpracuje z takimi markami jak Prosto, Red Bull czy Reebok, a w zeszłym roku był również jurorem na VI Mistrzostwach Polski Beatmakerów.

FLIRTINI to projekt tworzony przez dwójkę przyjaciół: Menta XXL (połowa zespołu Rasmentalism i Jedynaka (bookera i promotora z wieloletnim doświadczeniem). Ich flagowym przedsięwzięciem jest niepowtarzalny cykl imprez, bijący od 2 lat rekordy popularności. Regularnie goszczą na nim największe talenty muzyki elektronicznej. Do tej byli to m.in.: Hudson Mohawke, Cashmere Cat, Kaytranada, Mr. Carmack, ESTA, Wave Racer, Snakehips, Sango, Stwo, Hoodboi, 813, GANZ, Star Slinger, IAMNOBODI, Shash'U, Dom Kennedy czy The Cool Kids. Produkują, remixują, grają na festiwalach i scenach klubów w całej Polsce. Aktualnie promują swoje pierwsze wydawnictwo - “Heartbreaks & Promises”. Na sygnowanej przez wytwórnię Asfalt Records kompilacji, usłyszymy subiektywną czołówkę polskich producentów muzyki elektronicznej. Płyta będąca zbiorem instrumentalnych opowieści o sytuacjach miłosnych została wyprzedana już w pierwszych dniach po premierze. Grana przez artystów z całego świata (Falcons, STWO, Sweater Beats i wielu innych) zdobywa popularność nie tylko w Polsce.

Przesłuchania – NOC PRODUCENTÓW
13.11.2014r.
Start godzina 20.
21:00 Czarny HIFI,
22:20 NOON,
23:40 FLIRTINI

Bilety: http://bit.ly/1yPGIkM
1 pula – 30pln,
2 pula 35pln
W dniu koncertu – 40pln

FB: https://www.facebook.com/events/308446719358739/

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>