Curren$y feat Lil' Wayne & Remy Ma "Where Da Ca$h At" (Diggin In The Videos #317)

Jest taki polski piłkarz, Łukasz Piszczek. Zaczynał swoją karierę jako napastnik, ale nie był on jakimś wybitnym strzelcem. Dopiero kiedy przekwalifikowano go na prawego obrońcę, pokazał pełnię swoich mozliwości. Zastanawiacie się, co to ma wspólnego z dzisiejszym Digginem. Ano kariera Curren$y'ego jest bardzo podobna do tej piłkarza Borussii Dortmund.

Jest rok 2006. Curren$y nie należy już do 504 Boyz, które wydawało w No Limits. Pod swoje skrzydła przygarnął go Birdman i od teraz "Waluta" był częścią Cash Money. Utwór "Where Da Cash At?" miał promować jego debiut "Music To Fly To". Jak wiadomo - nic z tego nie wyszło i raper pożegnał się z wytwórnią w 2007 roku.  

Ale o co chodzi z tym nawiązaniem do Piszczka? Możecie się ze mną zgodzić lub nie, ale kawałek ten i ta stylówka nie do końca korespondowała z charakterem Spitty. Mam wrażenie, że wtłoczono go w ten wizerunek hajsu, szampana i kobiet trochę na siłę, przez co jest mdły w tym utworze. Zaprzeczam jednak, że jest to zły utwór. Bit The Runners to kwintesencja bangerów z tamtego okresu, pdobna trochę do tego, co dawał Scott Storch takim raperom jak np. Fat Joe. Jednak porównując to jak nawija Curren$y do tego, co robi już po wstąpieniu w szeregi Amalgam Digital, słychać przepaść. Zawsze słuchałem tego utworu ze względu na stylówki Weezy'ego czy Remy Ma, która była wtedy na fali.

PS. Na klipie możecie zobaczyć również Mack Maine'a i Chrisa Browna.

Iverson
hmm , chyba Swizz Beatz - Where Tha Cash At bardziej ambitniejszy track
andretti
spitta kozak i tyle

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>