K2 - solowy krążek nakładem MaxFlo

dodano: 2014-02-05 15:00 przez: MaxFloRec (komentarze: 4)

Wiosną tego roku na półki sklepowe trafi album K2, jednego z rekrutów MaxFloLabu. – Wiem, jak ciężkie kawałki pisze i to była moja główna obawa przy prezentacji jego utworów. Okazało się jednak, że ludzie chcą takiego wymiaru rapu – komentuje Rahim, szef wydawnictwa

MaxFloLab działa w ten sposób, że to słuchacze – swoimi komentarzami, ocenami i uwagami – wskazują artystę, któremu agencja ma wydać materiał „na legalu”. K2 jest bez wątpienia tym rekrutem, który zebrał największą liczbę pozytywnych opinii i cieszy się największą popularnością. Suma wyświetleń jego utworów na youtube.com/MaxFloRecTV przekroczyła już pół miliona.

Zeszłoroczną edycję MaxFloLab uznajemy za bardzo udany eksperyment, który z pewnością będzie kontynuowany. Dzięki niemu mogliśmy pokazać aż 8 ciekawych artystów i sprawdzić reakcje słuchaczy na ich materiał. Zdecydowanie najlepszy feedback wytworzył się wokół K2. Wiem, jak ciężkie kawałki pisze i to była moja główna obawa przy prezentacji jego utworów. Okazało się jednak, że ludzie chcą takiego wymiaru rapu. Stąd też kolejny materiał K2, który de facto jest już na ukończeniu, ukaże się wiosną tego roku nakładem naszej wytwórni – mówi Rahim.

Sam K2 komentuje wyróżnienie następująco: – Oczywiście jestem mega zadowolony, że nareszcie moja wieloletnia praca muzyczna ma możliwość zaowocowania w postaci legalnego wydawnictwa. Myślę, że jest to jakiś niepisany cel albo nawet marzenie każdego, kto angażuje się w muzykę. Rzeczą następną jest sama wytwórnia: MaxFlo mam praktycznie na swoim podwórku, więc wiadomo, że to maksymalna wygoda. Liczę, że nasza współpraca będzie owocna, pokładam w niej duże nadzieje.

Tej premiery nie można przegapić! Szczególnie że to wybór samych słuchaczy, a sobotnie przyjęcie K2 na koncercie Pokahontaz w Zabrzu tylko to potwierdza – kwituje koordynatorka MaxFloLabu, Joanna „Este” Michalik.

Solowa płyta artysty ukaże się w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Wcześniej spodziewać możemy się oczywiście zapowiadającego ją klipu. Wydawnictwo zawierać będzie kilkanaście premierowych produkcji. Już dziś wiadomo, że jednym z gości na krążku będzie Buka. Szczegóły związane z K2 można śledzić w naszym portalu, na MaxFlo.pl i FanPage'u MaxFloLabu (www.fb.com/MaxFloLab).

Przypomnijmy, że każdy wykonawca może zrobić to samo, co blisko rok temu K2 – na adres demo@maxflo.pl wysłać swoje MP3. Jak zapewniają pracownicy MaxFlo, wszystkie wiadomości są czytane, a nagrania odsłuchiwane. Na tapetę trafiają oczywiście te najbardziej się wyróżniające. Co jakiś czas będziemy prezentować nowego rekruta, który swoją twórczością zwrócił naszą uwagę. Natomiast tym najlepszym, którzy spodobają się Wam najbardziej, wydamy kolejny materiał audio na legalu. (…) To w dużej mierze od Was zależy, kto dołączy do oficjalnego grona artystów MaxFlo! – czytamyna facebookowej stronie akcji (www.fb.com/maxflolab).

 

Opracował: Kajetan Balcer – MaxFloRec

***

K2 – śląski raper, członek MaxFloLabu, rocznik '85. Jeden z gł. reprezentantów Silesia Crime, inicjatywy promującej „pieroński RAP ze Ślonska”. Jego pseudonim artystyczny symbolizuje dwa przeciwstawne style: twardy/poważny oraz melodyjno-ekspresyjny. K2 debiutuje w założonym wspólnie z kolegami z osiedla zespole Apogeum (w składzie: K2, DJ Verset, Flak oraz Thebe, z którym koncertuje do dziś). Po rozpadzie grupy nawiązuje współpracę z Zimnym jako Horyginał Skład. Następnie rozpoczyna działalność solową. Około roku 2006 wraz ze stołecznym producentem Jukaszem tworzy duet MC–producent, który można usłyszeć na albumach: SHINO HITO (2007), SHINO HITO ZERO (2008), SHINO HITO 2 (2009), SHINO HITO FINITO (2013). Pod szyldem FX duet współpracuje także z mysłowickim raperem Ceemą. Gościnnie K2 pojawia się w sumie na 3 legalnych krążkach: ALFIE I OMEDZE Fokusa („Soundkillers”) oraz POKOJU 003 („Wyjebane”) i WSPANIAŁYM WIDOKU NA NIC INTERESUJĄCEGO Buki („Dekada”), jak również na licznych produkcjach featuringowych (m.in. z zaprzyjaźnionym składem SumaStyli czy na płytach: PODAJ DALEJ 2 i MUZYCZNA BOMBKA MAXFLO).

 

Źródło: http://www.maxflo.pl/lab/k2/

 

cwn47
zajebiscie, sledzilem go od jakiegos czasu,dobry zawodnik, czekam na plyte, powodzenia
AjAk?
W końcu otworzyli oczy. Przecież Shino Hito Finito kozak fchuj
Prawda
kiedyś się zakrywał , pamiętam
Silesian Homie
Spoko, że ma taką szansę, słyszałem parę zwrotek- część zamulała a część brzmiała świeżo czyli potencjał jest. Liczę że go wykorzysta.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>