Oxon - Inna Strona #25

dodano: 2013-09-18 16:00 przez: Rafał Poros (komentarze: 0)

Witajcie w Innej Stronie - cyklu, który pozwoli wam poznać artystów hip-hopowych nie tylko na polu muzycznym, ale także nieco bardziej prywatnym i da wam możliwość, by usłyszeć odpowiedzi na pytania, których nie spotkacie w normalnych wywiadach. Dlaczego? Ponieważ nawet rzeczy tak banalne jak ulubiony film czy wymarzone do odwiedzenia miasto mogą przekładać się bezpośrednio na to, co słyszymy na albumach. Mogą pozwolić też poznać wam ulubionych raperów trochę lepiej. Co w końcu jest dla artysty większą inspiracją, niż życie samo w sobie?

Dziś macie okazję zapoznać się z tym, co przekazał nam Oxon- reprezentant Krakowa, tegoroczny AS Aptaunu oraz autor dopiero co wypuszczonej EP-ki "Słuchaj Mnie|.

1. Życiowe motto lub ulubiony cytat, który byłbyś w stanie sobie wytatuować
Jest mnóstwo inspirujących cytatów, ale każdy po pewnym czasie wydaje mi się nieco zbyt banalny, by uwiecznić go na sobie na całe życie. Przez długi czas inspirował mnie chociażby cytat Henry'ego Forda "Obojętnie czy mówisz 'mogę to zrobić' czy 'nie mogę tego zrobić' - zawsze masz rację".

2. Największy życiowy sukces
Znalezienie prawdziwej pasji i pewność, że wybrana droga jest tą najlepszą.

3. Największa życiowa porażka
Za dużo gadam, za mało robię.

4. Pierwszy sportowy idol
Interesuję się sportem w bardzo małym stopniu. Chyba Vieri, z racji że miałem jego koszulkę, albo "stary" Ronaldo.

5. Ulubiony film
Nie lubię takich pytań i jakichkolwiek rankingów, za dużo jest świetnych filmów by stawiać którykolwiek na piedestale. Do moich ulubionych na pewno należą filmy Nolana (w tym oczywiście Batmany), Team America World Police jako jedna z najbardziej pojebanych komedii jakie w życiu oglądałem i przerysowany The Spirit, który z premedytacją używa komiksowej groteski i kiczu (niestety niedoceniony przez krytykę i niezrozumiany przez odbiorców, ktorzy mylnie oceniali go przez pryzmat millerowskiego Sin City, lekceważąc jednocześnie klimat eisnerowskiego oryginału).

6. Ulubiona książka
Podobnie jak wyżej, wolę wymieć autorów: Stephen King, Andrzej Sapkowski, Robert Ludlum, kiedyś Agatha Christie (połknąłem lekko z 40 jej książek). Świetnie, choć prosto, pisze również Trudi Canavan.

7. Ulubiony alkohol
Białe wino półsłodkie, najlepiej mocno kwaśne

8. Najważniejsza część garderoby
W życiu się nad tym nie zastanawiałem haha, chyba majtki, bo jak tu żyć bez nich? ;)

9. 3 cechy idealnej kobiety
Nie będę odkrywczy - uroda, inteligencja, poczucie humoru.

10. 3 najpiękniejsze kobiety świata
Moja dziewczyna, moja mama, moja babcia - za wszystko, co dla mnie robią i ile dla mnie znaczą.

11. Gdybyś miał powiesić na ścianie jeden plakat to byłby to...
Plakat z jakąś zajebistą grafiką komiksową, nie przychodzi mi na myśl żaden konkret.

12. Wymarzony samochód
Klasyczny Ford Mustang, Chevrolet Impala koniecznie z hydrauliką, Lamborghini Murcielago.

13. Miasto, które najbardziej chciałbyś odwiedzić
Nowy Jork, Miami, Bangkok, Sydney.

14. 3 płyty, które zabrałbyś na bezludną wyspę
"Eminem Show", "Self-Explanatory" Classifieda, trzecia nie przychodzi mi na myśl

15. Najważniejszy z jakiegoś powodu numer muzyczny w Twoim życiu
Znowu nie "najważniejszy", ale na pewno numer, z którym łączą się bardzo silne emocje - "Da Grind" Masta Ace'a. Słysząc ten numer na żywo na swoim piewszym Kempie poczułem się tak szczęśliwy, że niczego więcej nie było mi trzeba. Te emocje często wracają gdy odpalam ten track.

16. Najbardziej szalone wspomnienie związane z rapem
Podwójny występ przed kilkutysięczną publiką na głównej scenie HHK.

17. Najbardziej szalone wspomnienie imprezowe
Te najlepsze mają do do siebie, że się ich nie pamięta haha, jest tego naprawdę dużo, jako że każda impreza wiąże się z jakąś śmieszną pojebaną akcją. Jako pierwsze przychodzi mi na myśl wspomnienie, gdy razem z dwoma ziomkami poszliśmy do nowej pracy, po czym po dwóch tygodniach znalazłem gdzieś na fb imprezę w klubie z darmowym alkoholem. Po 15 minutach imprezy mój ziomek obrzygał nosem największego typa spośród naszych nowych znajomych z pracy... potem było jeszcze gorzej, ale tu zaczyna się ta część, która już była mi opowiadana :)

18. Czasy szkoły to...
Czasy, do których chętnie wróciłbym z dzisiejszym doświadczeniem, by choć przez jeden dzień poodpierdalać jakieś głupoty.

19. Idealny scenariusz na weekend
Budzę się koło 10, odpalam jointa, piszę teksty i ćwiczę dotychczas napisane. Następnie włączam jakąś grę na PS3/czytam książkę lub komiks/bawię się z kotem/oglądam film lub serial z dziewczyną, wieczorem wpadają do nas znajomi lub my idziemy do kogoś. Preferuję proste, przyziemne przyjemności, zdecydowanie jestem typem domatora.

20. Najbardziej w ludziach denerwuje Cię...
Głupota, pogarda w stosunku do innych ludzi, brak umiejętności odpuszczenia i pójścia na kompromis.

21. Gdyby nie rap to...
Pisałbym książki lub scenariusze do komiksów, skończyłbym psychologię którą obecnie studiuję i poszedł w trenerstwo lub coaching, w których mam doświadczenie.

Tagi: 

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>