Gedz (+2sty) czwartym "Młodym Wilkiem Popkillera na Hip Hop Kempie"!

Docieramy do półmetka składu, który w specjalnym głosowaniu wskazaliście do występu na tegorocznym Hip Hop Kempie. W trakcie specjalnego show Młodych Wilków na scenie w Hradec pojawią się KęKę, Medium, Buka... a także Gedz, a raczej Gedz i 2sty! Autor jednej z najmocniejszych tegorocznych płyt "Serce Bije W Rytm" zaprezentuje się na HHK razem z warszawiakiem debiutującym pod koniec lipca na sklepowych półkach albumem "Puzzle". Dwójka ta złapała na tyle dobry kontakt, że obecnie szykuje wspólny projekt a zanim go otrzymamy Gedziula i 2sty rozgrzeją Was w trakcie Kempu 2013.

Gedz - urodzony w Malborku reprezentant trójmiejskiej sceny, który dopiero co wypuścił swój legalny debiut "Serce Bije W Rytm". Na koncie ma współpracę z takimi osobami jak Grizzlee & East West Rockers, Paluch, Borixon, Jot czy Młody M a na tle rówieśników wyróżnia go wyjątkowa muzykalność oraz swoboda, pozwalająca odnaleźć się na każdym bicie. Gedziulę poznać można po talencie do śpiewanych refrenów, w których potrafi znaleźć świetną, wpadającą w ucho melodykę oraz po świeżym, wyluzowanym i giętkim Flow przez duże F, przez które doczekał się swego czasu tytułów polskiego Lil Wayne'a i polskiego Wiza Khalify. Jednocześnie obok naturalnego luzu nie traci jednak także treści i przyziemności, a "Serce Bije W Rytm" to porcja gatunkowego kolażu krzyżującego najnowsze zaoceaniczne trendy i dubstepowe basy z kalifornijskimi piszczałami czy zadymionym klimatem lat 90-tych - a że na każdej z tych płaszczyzn gospodarz porusza się bezbłędnie, to wydany w maju materiał jest bez wątpienia jednym z najlepszych i najbarwniejszych hip-hopowych debiutów ostatnich lat.

2sty - warszawski raper i producent, nazywany też królem niekonwencjonalnych blendów. Uczestnik akcji AS-y Aptaunu, jeszcze w lipcu debiutujący pełnoprawnie solowym albumem "Puzzle". Charakteryzuje go różnorodność działań, otwartość na muzyczne eksperymenty, zabawa słowem oraz luźne, niekiedy nietrzeźwe podejście do życia. Rok 2011 to w jego twórczości płyta zespołu Tłusty Kot & DJ Bidi, a 2012 - mocne przyspieszenie w rozwoju kariery. Zapowiedź albumu "Puzzle" promowanego wyprodukowanym przez O.S.T.R.'a singlem "Pod Prąd" oraz nowoczesny, zapowiadający już kolejny projekt, teledysk "Kto 2 Ma Ten Styl" odbiły się sporym echem, nie mówiąc już o przygotowanym przez 2stego mash-upie, w którym zderzył "Tańcz Głupia" Soboty z "Ona Tańczy Dla Mnie" Weekendu. Blend okazał się wielkim hitem Internetu i przekroczył już 9 milionów odsłon.

foto u góry: Wojtek Koziara

12. Gedz - Punkt Widzenia 2 (prod. Tyno)

Gedz - Mówisz mi jak mam żyć (Prod. SherlOck)

2sty - Pod Prąd (produkcja: O.S.T.R. / piano: Nerwus)

robert makłowicz
LJ Karwel :C
Aleka
Komentarz został usunięty przez moderatora.
Faysal
Komentarz został usunięty przez moderatora.
Gracelynn
Komentarz został usunięty przez moderatora.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>