Zeus "Ta płyta naprawdę była dla mnie oczyszczeniem" - videowywiad

Łódzki raper i producent to z pewnością jedna z osób, które w 2012 najmocniej zaznaczyły swoją obecność i muzyczną aktywność na rodzimej scenie. Czwarte w dorobku "Zeus. Nie Żyje" odbiło się szerokim echem i sprawiło, że reprezentant Pierwszego Miliona dołączył do grona tych MC, o których mówi się obecnie najwięcej. Z Zeusem spotkaliśmy się w warszawskiej Galerii Koloru.

Czy Zeus spodziewał się, że akurat ten album pomoże mu zrobić taki krok do przodu? Z czego wynika, że po latach pozostawania z boku zarówno on jak i Bisz wyskoczyli teraz na sam front zainteresowania? Czy "Zeus. Nie Żyje" jest płytą bardziej pozytywną czy negatywną? Skąd pomysł na to, by w książeczce znalazł się tekst autorstwa Joteste a nie pozdrowienia Zeusa? Dlaczego na okładce łączą się motywy ze wszystkich wcześniejszych płyt? Skąd pomysł na to, by po zmianie wytwórni zacząć działać niezależnie a nie z doświadczonym labelem? W czym przede wszystkim pomógł Step? Czy najciężej nagrywało się "Hipotermię" czy może "Symfonię Smaków"? Czy label Pierwszy Milion zapowiada też legal Pierwszego Milionu? Jakie najbardziej abstrakcyjne maile dostał Zeus? W którym momencie Zeus zobaczył opisywane w "Gwiazdach" "sny na horyzoncie"?

Rozmawiał: Mateusz Natali

Zdjęcia/Montaż: Jacek Kowalczyk

Warszaszkiej
"siedzimy w Warszaszkiej..." ;) Od początku banan na japie i replay ;]
prawilniak
gdzie jest nowy klip bonusa? pytam sie kundle! macie promowac prafdziwy rap z przekazem a nie wypociny lamusuf co cienszkiego rzycia na ulicy nie znajom!
El uno
@up słaby troll zbity psie w rurkovansach.
El uno
@up słaby troll zbity psie w rurkovansach.
rappaz
@prawilniak idz obciagaj lache swoim kumplom z rpk
Tołtowy
ja pierdole Ematei kurwa zapytałeś o wszystko o co już go pytano milion razy to tak jakby obejrzeć zlepek wywiadów Zeusa których udzielił w przeciągu ostatnich 3 miesięcy.. wiadomo że ciężko zapytać o coś inaczej i bardziej oryginalnie ale na tym właśnie dziennikarstwo polega
bejz09
A kiedy do ku*wy nędzy będzie wywiad z AZ?? Jakieś 2 tygodnie temu pisaliście, że będzie "niebawem".
matiHH
@Tołtowy,chciałbym podkreślić,że wywiad jest ze stycznia,dokładnej daty nie powiem bo nie znam,więc na pewno Ematei nie powielał zbyt wielu pytań a nie wiem czy to nie był jeden z pierwszych wywiadów po premierze płyty.Peace :)

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>