Onar "Przemytnik Emocji" - goście i pełna tracklista

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Patronaty
dodano: 2012-10-11 20:33 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Znana jest już pełna tracklista nadchodzącego albumu Onara pt. „Przemytnik Emocji”. Jak informuje artysta, wespół z wytwórnią Step Records, na płycie będzie można gościnnie usłyszeć Te-Trisa, Hudego HZD, Ekonoma, Palucha oraz Sitka. Za produkcję bitów odpowiadają: Złote Twarze, Eljot, NNFOF oraz Pokerbeats. Na gramofonach usłyszycie za to Jarzomba, Ike’a, Noriza oraz Steeza.

Poniżej spis numerów oraz komentarze Onara dotyczące poszczególnych featuringów.

- Przekazałem w tekstach to, co chciałem i znalazłem miejsce na zaproszenie gości, którzy pasowali do tematyki danego kawałka. Ze względu na to, że płyta nie jest długa, w dwóch kawałkach usłyszymy po dwóch raperów: Palucha i Sitka oraz Te-Trisa i Hudego HZD. Wyjątkiem jest track z Ekonomem. Jest to jednak bardzo specyficzny numer, bit mocno rozwinięty instrumentalnie przez Złote Twarze, a refren przez DJ-a Ike'a – mówi Onar.

Jak doszło do powstania wspólnego numeru z Te-Trisem i Hudym HZD, którzy reprezentują dalece rozbieżne nurty w rapie? - Te-Trisa poznałem kiedyś na jednej z warszawskich imprez. Standardowo, zbiliśmy piątkę i nie ma tu co dopisywać jakiejś zbędnej filozofii. Nasz wspólny numer początkowo powstawał jak każdy inny, czyli: dostałem bit, zacząłem pisać, napisałem zwrotkę, wiedziałem też od razu, że będzie idealnie pasował do tego podkładu w refrenie DJ, i tu znowu brawa dla DJ-a Ike'a (śmiech). Później postanowiłem wysłać zwrotkę i szkic bitu Te-Trisowi z  założeniem, że w tym kawałku chciałbym mieć również 16 wersów Hudego HZD. Te-Tris nie miał nic przeciwko, był wręcz zadowolony z tej niecodziennej kolaboracji. Analogiczna sytuacja była z Hudym, który jest moim dobrym ziomkiem – kontynuuje warszawski raper. - Myślę, że nie tylko mnie, ale wiele osób, które tworzą tę kulturę, szufladkowanie na taki czy inny rap niewiele obchodzi. My tworzymy muzykę i chcemy robić to jak najlepiej, bez barier. Wydaje mi się, że takie połączenia otwierają, umysły słuchaczom i łamią te wyimaginowane pseudo-podziały. Słuchacze nie powinni skreślać innych raperów, tylko dlatego, że ich ulubiony wykonawca z nimi nie nagrywa bądź nagrywa inne brzmieniowo lub gatunkowo kawałki. Mnie to czasem spotykało, w przypadku dogrywania gościnnych zwrotek dla MC’s z innych miast, obracających się często w zupełnie innej stylistyce od mojej. Cóż, w sumie, lepiej zacząć słuchać Onara później, niż wcale (śmiech) – dodaje.

Wielu słuchaczy pamięta zapewne stary i klasyczny wspólny numer Onara z Ekonomem, z legendarnego Fenomenu pt. „Wszystko ma swój koniec”. Na „Przemytniku Emocji” artyści, po latach, postanowili ponownie połączyć siły. - Ekonom ostatnio rzadko nagrywał, ale w przeciągu ostatniego roku na szczęście się to zmieniło. Z tego co wiem, to znów coraz częściej pisze i jak najbardziej mu kibicuję. Nie było tu z mojej strony żadnego namawiania. Zaproponowałem wspólny kawałek ziomkowi, z którym znamy sie ponad dekadę i nastąpiła reakcja, której bym sie spodziewał. Kawałek jest turbo oldschoolowy, melancholijny, taki jaki powinni zrobić starzy gracze. Jeden z moich ulubionych na płycie. O formę Ekonoma, mimo przestoju, się nie obawiajcie, bo jest wysoka komentuje warszawski raper.

Podobnie jak na „Dorosłem Do Rapu” za stronę producencką „Przemytnika Emocji” odpowiadają młodzi, wybijający się producenci. - Jest tak dużo młodych, zdolnych asów, że nie jestem zmuszony działać na żadnych schematach. W czasach ogólnodostępnego internetu i bezproblemowego kontaktowania sie z każdym, otwierają się wielkie możliwości. Nawinąłem o tym na zeszłej płycie. „Mogę brać bity od producentów, których nie znasz i robić takie rzeczy, które zapamiętasz". Bardzo ważna jest chemia na linii raper-producent, a w tym żadne kwoty, ani pseudonimy, nie pomogą.

Dla Onara, szczególną rolę w hip-hopie, odgrywają DJ-e, których nie mogło zabraknąć na jego nadchodzącej płycie. - Szanuję DJ-ów i tylko razem tworzymy całość. To oni dogrywają się do płyt, grają koncerty i puszczają kawałki w klubach. Staram się na tyle, ile to jest możliwe, zapraszać ich do kawałków, które wtedy są pełniejsze. Na "Przemytnika Emocji" udało mi się zaprosić 4 DJ-ów i dało to rewelacyjny efekt - mówi Onar.

Tracklista:

1. To jest już moje / produkcja: Złote Twarze
2. Przemytnik emocji / produkcja: Eljot
3. Już ex jest / produkcja: NNFOF / adaptery: Dj Jarzomb
4. Bilet w ręce / produkcja: Złote Twarze
5. Miejsce w oparach absurdu / produkcja: Pokerbeats / gościnnie: Paluch, Sitek
6. Ceglane ściany / produkcja: Złote Twarze
7. Puste / produkcja: Złote Twarze
8. Od dna / produkcja: Złote Twarze / gościnnie: Te-Tris, Hudy HZD /
adaptery: Dj Ike
9. Na wysypisku śmieci / produkcja: Pokerbeats / adaptery: Dj Noriz
10. Halo Ziemia!?!? / produkcja: NNFOF / adaptery: Dj Steez
11. Przez wizjer / produkcja: Złote Twarze / gościnnie: Ekonom /
adaptery: Dj Ike
12. Piękny dzień / produkcja: Eljot

kimer
Jeśli w jednym tracku spotyka sie 3-ech świetnych raperów czyli TeTris, Hudy i Onar to trzeba tylko przyklasnąć i liczyć że kawalek będzie trzymał poziom
Strażnik Odbytu
hudy jest świetnym raperem? litości...
Afgan
Czekam bo niewątpliwie dorosłem do rapu zrobiło na mnie bardzo dorbe wrażenie
elko
ej, kto to jest hudy? jakis anorektyk z dysortografia?
G's
^ ćpunek, któremu nie chciało sie uczyć i zamiast dillowania wybrał rap, bo mniejsze ryzyko nie zaistnieć w kraju takich samych idiotów.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>