Medium "Hologram" feat. Gift of Gab - teledysk

dodano: 2012-09-27 21:19 przez: Damian Noga (komentarze: 30)

Musze przyznać, że Tytus się postarał. Gift of Gab na płycie Medium? Wow! Sam kawałek nie potwierdza faktu, że Medium trzyma poziom, on pokazuje, że jest o poziom wyżej. Ciekawy pomysł na teledysk i Tomasz Knapik to wszystko czego mi potrzeba.

Kawałek zapowiada album "Graal", który ukaże się w wersji dwupłytowej. Preorder dostępny będzie tutaj, a tutaj możecie zamówić pierwszą fizyczną wersję "Seansu Spirytystycznego". Pod numerem możecie sami przeczytać, co autor miał na mysli tworząc płytę "Graal".

Medium o albumie: "Tworząc płyty, odnosiłem wrażenie, że w całym tym przedsięwzięciu jestem tylko skrybą, a Autorem jest ktoś inny... Pisałem więc natchniony, a treści zawarte na albumach bronią wiary i tradycji, Polskości i tożsamości, człowieczeństwa i Jego świadomości. Oprócz mocno zaangażowanych utworów, stworzyłem też proporcjonalnie tyle samo bardziej... przyziemnych.

Graal to kapitulacja samokreacji, ego)de)izmu, trwania w całości, z nicości, bez wieczności. To rezygnacja z niebezpiecznej zabawy czasoprzestrzenią. Wrota świadomości, przez które wszedłem w przestrzeń nieznaną, zamykam w drodze powrotnej.

Posłuchasz, zrozumiesz.

Muzykę określiłbym jako uporządkowany chaos, nie chaotyczny pęd. Przeczy czasem wszelkim zasadom harmonii, będąc równocześnie zrównoważona. Analogowe brzmienia w symbiozie ze szczyptą elektroniki, miejscami bogato zaaranżowane. Spójne. Klimat, odnosząc się do pierwszego zdania, opiszę jako - mistyczny. To nie ja! Zrozumienie Jedynego Światła, Stwórcy, jest najszczęśliwszym momentem w moim życiu. Wieczne szczęście Bracia i Siostry ! Graal - by zrozumieć Istnienie."

beatmaker
ja pier.... miazga Medium na propsie mega kawałek
lasy1
Medium może dać lepszą płytę niż Bisz, co byłoby wielkim wyczynem. Czekam, czekam !
lasy1
Bogaty rok w ogóle w płyty, jeszcze PRZ, Mielon ma wyjść. O czym zapomniałem ?
Mateusz Śmigielski
I teraz kurwa mac pytam sie. Pytam sie do kurwy nedzy ktory, KTÓRY raper na tej scenie jest artysta? Ktory przez muzyke przepuszcza siebie, nie kopiuje kopii kopii, tylko swoja oryginalnosc bytowa nie dosc, ze znalazl, to jeszcze wtloczyl ja w rap bez patrzenia na lewo i prawo W OGÓLE? To jest rap Panie i Panowie. To serce, ta orygonalnosc, ta sila tkwila w tym starym rapie. Ile panczy zajebal Medium w tym kawalku? Ile bezosobowych ogolnikow zarapowal? Ilu wyzwal? W ciezkim szoku jestem, co za poziom wyznaczyl Medium tym kawalkiem. Szykuje sie rozpierdol jakiego nie bylo dawno. Jak Bisz niesie piekno poezji, tak Medium surowosc nauki.
lasy1
I teraz kurwa mac pytam sie. Pytam sie do kurwy nedzy ktory, KTÓRY raper na tej scenie jest artysta? Ktory przez muzyke przepuszcza siebie, nie kopiuje kopii kopii, tylko swoja oryginalnosc bytowa nie dosc, ze znalazl, to jeszcze wtloczyl ja w rap bez patrzenia na lewo i prawo W OGÓLE? To jest rap Panie i Panowie. To serce, ta orygonalnosc, ta sila tkwila w tym starym rapie. Ile panczy zajebal Medium w tym kawalku? Ile bezosobowych ogolnikow zarapowal? Ilu wyzwal? W ciezkim szoku jestem, co za poziom wyznaczyl Medium tym kawalkiem. Szykuje sie rozpierdol jakiego nie bylo dawno. Jak Bisz niesie piekno poezji, tak Medium surowosc nauki. [2]
Bioly
Coś świeżego, klimatyczne, lecz żeby nie przesadził na płytce. W każdym bądź razie czekam na płytkę.
Poznański
To może być ciężka płyta i na to liczę. Może powstanie rap progresywny albo coś w tym stylu xD
-ME-
I teraz kurwa mac pytam sie. Pytam sie do kurwy nedzy ktory, KTÓRY raper na tej scenie jest artysta? Ktory przez muzyke przepuszcza siebie, nie kopiuje kopii kopii, tylko swoja oryginalnosc bytowa nie dosc, ze znalazl, to jeszcze wtloczyl ja w rap bez patrzenia na lewo i prawo W OGÓLE? To jest rap Panie i Panowie. To serce, ta orygonalnosc, ta sila tkwila w tym starym rapie. Ile panczy zajebal Medium w tym kawalku? Ile bezosobowych ogolnikow zarapowal? Ilu wyzwal? W ciezkim szoku jestem, co za poziom wyznaczyl Medium tym kawalkiem. Szykuje sie rozpierdol jakiego nie bylo dawno. Jak Bisz niesie piekno poezji, tak Medium surowosc nauki. [3]
piteer
OMG
Borng
Gdzie Biszowi do Mediuma... tym singlem już zjadł jego płyte ;)
dE
Bisz Mediuma wciąga nosem na sniadanie... i nie chodzi tylko o ta nowa płyte ale o całą twórczość
Dexter
Nie wiem czy ktokolwiek zauważył ale w tym kawałku udziela się GIFT OF GAB (Blackalicious) legenda alternatywnego rapu w USA. I zwrotka nie brzmi jak odrzut, w przeciwieństwie do innych nagrywek amerykańskich raperów pojawiających się na polskich trakach.
m
przeciez to zupelnie inne rzeczy. mozemy porownywac i bisza i mediuma i np grubsona. czemu nie. ale to troche tak jakby porownywac pronto do mebli i bieganie maratonow. scena jest duza i obok siebie moga istniec i pezet w dubstepach i bisz i medium i ostr i peja. ale to tak tylko sobie mysle. swoja droga joda swietnie porownal mediuma do fisza. wg mnie tak jak medium brzmialoby polaczenie fisza i ostrego.
lasy1
Masz rację, że scena jest szeroka i porównywanie pewnych raperów ma się nijak, ale chodzi o to, że zarówno płyta Bisza, jak płyta Mediuma może Cię po prostu rozłożyć na łopatki, na swój sposób.
offoonek
Gratulacje Piotrek! KSM i boisko mogą być z Ciebie dumne:)
okocim
Mi np Medium w ogóle nie leży i czego by on nie nawinął, zwykle nie lubię tego słuchać więcej niż 2 razy. Tak po prostu nie lezy mi i tyle. Ogólnie jednak fajnie, że kroi się coś ciekawego na scenie i oby trzymało poziom.
m
@lasy1: no pewnie, że rozłożą. Bisz w sumie trochę sobie utrudnił zadanie 3 świetnymi singlami i kawałkiem na SjS, ale mimo wszystko zrobił zamieszanie w mojej płytotece. Medium zrobi przynajmniej takie samo. ;)
Mateusz Śmigielski
Chciałem coś napisać po chwili oddechu, ale naprawdę jestem zdruzgotany tym co zrobił Medium. Brak słów
JaWiemCo
PROPS I CHUJ KROPKA
haaa
1:50 feat FISZ ..... NIKT TEGO NIE SŁYSZY ?
qe4
Najbardziej mam beke z gimbuzow, ktore kompletnie nie wiedza ocb z Gift of Gabem. Moze za duzo nie nagral no ale props dla Mediuma i Asfaltu za ogarniecie Gift'a na feacie. Sam kawalek? ja pier.... miazga Medium na propsie mega kawałek [1]
misz
uwielbiam mediuma, ale tego się nie da słuchać. jestem na nie
asd
kurde nie wyswietla mi sie ;/ napisy a pozniej nic
dwoiwahda
...jak to nie 'Video Dnia'?
Gggg
TELEDYSK ROKU!
JaWiemCo
DJ Kebs robi skretche Mediumowi. Zdziwko nieco.
Rend
Mielon, Bisz, Medium, PeeRZet i Sitek, przekozacki rok w płytach ;)
weed
Mielon, Bisz, Medium, PeeRZet i Sitek, przekozacki rok w płytach ;) [2]
lunt
Medium "broni wiary" a na początku klipu pojawia się spirala i trójkąt równoramienny - symbole illuminatów i organizacji skull and bones ;)
werte
lunt a na końcu pentagram heheh

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>