De La Soul "Stakes Is High" (Diggin In The Videos #158)

Chociaż takie single jak "Ooh" czy "Itsoweezee" to rzeczy komercyjnie docenione zdecydowanie lepiej niż ten singiel, to hołdując zasadzie, aby przybliżać patrząc tylko pod kątem wartości muzycznej przedsięwzięcia, nie mógłbym tego pominąć. "Stakes Is High" z 1996 roku, to pierwszy album De La Soul, na którym musieli poradzić sobie bez Prince Paula. Choć strata dla muzyki zespołu na pewno olbrzymia, a odbieranie zasług autorowi chociażby "3 Feet High And Rising" byłoby nietaktem, to mimo wszystko trzeba przyznać, że poradzili sobie bez niego bez większego problemu.

Dowodem może być ten, niestarzejący się od 15 lat klasyczek, w którym pada cutowane setki jeśli nie tysiące razy przez DJ'ów na całym Świecie "Every word I said, shoul be a hip hop qutable" Posdonusa. To tutaj video ukazuje zarówno stricte-hiphopowy potencjał grupy, jak i ich olbrzymi dystans do własnego działania. Właśnie w "Stakes Is High" możemy posłuchać Jay Dee w jego klasycznej odsłonie z roku 1996.

Samplowane tutaj "Mind Power" James'a Browna zhołdowane zostało znakomicie, a Pos z Trugoyem zrobili street-singiel zachowując swoje style i wyciskając z nich naprawdę dużo. Ten pierwszy zalicza tutaj jedne z najlepszych zwrotek w swoim życiu, a takie wersy jak "Neighborhoods are now hoods cause nobody's neighbors/ Just animals surviving with that animal behavior" nie wychodzą z głowy po tylu latach. Tego teledysku się nie ogląda, nim się delektuje! Do dzieła!

 

Sweterkowy Truskulowiec-Pruski
Wszystko w tym kawałku jest definicją masakry. KLASYK.
Anonim
POSDONUS zjada tutaj wszystko
Ace
Album klasyk, mój nr 1 z wydawnictw De La Soul. Od dawna na honorowym miejscu na półce.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>