Canibus "Melatonin Magik" - recenzja

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2010-09-27 16:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 5)
Canibus jest idealnym przykładem na to jak wzorowo spieprzyć karierę. Z jednego z najbardziej utalentowanych tekściarzy w historii rapu (dla niektórych najlepszego), stał się dla wielu nonamem, na którego płyty się nie czeka. Beefy z Eminemem i LL Cool J'em zamiast wznieść na szczyt rapowego środowiska, sprowadziły go do głębokiego podziemia. Oczywiście to nie była jedyna przyczyna braku zainteresowania Busem. Drugim grabarzem jego kariery były bity. Canibus nie miał do nich dobrej ręki. Nie były może strasznie złe, raczej nijakie. W tym roku Canibus wrócił ze swoim "Melatonin Magik", która przeszła bez echa, a szkoda, bo warta jest przesłuchania.

Okładka najnowszego albumu inspirowana jest Matrixem, a tematyka związana jest z walką z systemem. Canibus jest mocno zdenerwowany realiami polityczno-społecznymi tego świata. Po łbie dostaje nie tylko władza, ale też koncerny muzyczne i showbiznes. Raper jest w formie jeśli chodzi o pisanie tekstów, jednak nie każdemu do gustu mogą przypaść jego poglądy. Jest to pierwszy tegoroczny album z nurtu "antyilluminati", więc mniej więcej można się spodziewać, o co w tekstach chodzi i nie każdy musi podzielać jego wiarę w teorie spiskowe. Fakt jest jednak taki, że miło się ich słucha zwłaszcza w połączeniu z apokaliptycznymi bitami, które są większością muzycznej strony tej płyty. Niestety tylko miło, bo od połowy płyta zaczyna nie trzymać poziomu utworu tytułowego.

Canibusa wspomagają goście. Nie jest to rapowa wierchuszka. Raczej mało znani gracze. Z bardziej wyrazistych nazwisk jest Bronze Nazareth, Professor Griff, Blastah Beatz (ten od "Padded Room" Buddena) i ... D-12. Zaskoczenie? Jasne, zwłaszcza, że są w dissie na Eminema. Okazuje się jednak, że oni tych zwrotek jednak nie nagrali na płytę Canibusa, a jakiemuś MC z Indiany. Odsyłam do wywiadu z Bizzarem na hiphopdx.com.

Canibus wrócił. "Melatonin Magik" nie jest pełnią tego co raper może pokazać, ale jest dobrym prognostykiem, szczególnie przed następną płytą, na której zjawi się Preemo... podobno. Słychać tu niezłego Canibusa napieprzającego na system z inteligencją, której może mu zazdrościć wielu MC. Są też całkiem niezłe bity. Całość nie powala, ale jest warta uwagi. 4.

reklama
lc
can-i-bus rozjebal ll'a jakby nie bylo. can-i-bus I buss in ya face!
someone
canibus jest pieprzonym mistrzem swiata. bity ? prawda, wielu mu zarzuca to, ze go troche pogrzebalo to, ale na tej plycie akurat sa o niebo lepsze niz np. na 2000 BC czy Mic Club.
Aryjski
słaba ta plyta jest niestety. Pogrążył nią swoją "kariere" jeszcze bardziej. Mimo to canibus jest jednym z tych raperów, których nawet jesli nie zczaje całego tekstu i przetłumacze na polski to i tak pare wyrazów musze przegooglowac bo pierwszy raz o nich słysze. Za to props.
Kadłub
5 pazdziernika Canibus wydaje nowa plyte ''C of Tranquility''. Na bitach m.in. DJ Premier, Jake One, Scram Jones, D.R. Period, J-Zone, The ARE z K-Otix i Domingo. Dziwne, ze jeszcze nie bylo o tym zadnego info na popkilerze. Tym bardziej, ze ostatnio pokazal sie singiel ''Golden Terra Of Rap'' produkcji Preemo. A oprocz tego byly juz puszczone ze dwa inne kawalki w neta do promocji.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>