Bisz "Każda zwrotka jest jak krok do przodu" (Tak To Się Robi #2)


Dziś drugi odcinek naszego nowego, popkillerowego cyklu "Tak To Się Robi". Gościem tym razem jest jeden z naszych artystów tygodnia czyli bydgoski raper kompletny - Bisz. Jestem pewien, że chętnie rzucicie okiem na to jak mówi on o swoim procesie tworzenia. Jego efektami są zwrotki, które potrafią wbić zarówno w fotel jak i w podłogę.

Biszu odpowiedział na nasze pytania w sposób dosyć oszczędny, ale wystarczająco treściwy, żeby dać do myślenia. Już jutro natomiast kolejna część cyklu, której bohaterem będzie jego kolega z zespołu - Oer.

Skąd biorą się pomysły na Twoje kawałki?

Główną inspiracją najczęściej są bity, muzyka wprawia mnie w określony nastrój, wywołuje emocje, wspomnienia czy energię, które potem zostaje mi tylko przełożyć na wersy. Pomysły na kawałki daje samo życie, zbiera się tego we mnie dużo, często nawet zapominam o nich, ale gdy trafia się odpowiedni bit, to coś co kiedyś mnie spotkało, co kiedyś pomyślałem, od razu chce się na ten bit wrzucić. Z grubsza działa to właśnie w ten sposób.

W jakich okolicznościach najbardziej lubisz pisać?

Najlepiej jest kiedy dostaję świeży bit, którym z miejsca się jaram, od razu jest chemia, i to taka że właściwie nie piszę już tekstu ale to robi się samo ? słowa lgną do dźwięków, flow wplata się w rytmikę i wszystko rozgrywa się bezbłędnie ? najlepsze kawałki powstają właśnie tak ? w krótkim czasie i bez zbytniego rzeźbienia w gównie. Piszę bez względu na porę dnia czy roku ? ale poszukuję właśnie takich krótkich momentów 'olśnienia'.

Czym kierujesz się przy doborze bitu?

Bity uwodzą jak panny, muzyka ma wiele twarzy a ja jestem zachłanny. Tutaj decyduje przede wszystkim ta chemia, to coś co nie daje mi pomyśleć że dany bit może się obejść bez mojego wokalu. Nagrywałem i nagrywam do najprzeróżniejszych rzeczy, od trip-hopowych eksperymentów do southowych klimatów, ale fakt, że w bitach najbardziej cenię kreatywność obojętnie czy to będzie jakieś bystre zastosowanie werbla, fajnie wykręcony synth, czy kozacko pocięty sampel ? ważne żeby było to świeże i stylowe.

W jakich okolicznościach i w jaki sposób najbardziej lubisz nagrywać?

Cierpię na spory brak podzielności uwagi i kiedy jestem w studiu lubię znać tekst na pamięć, mieć go we krwi żeby skupić się tylko i totalnie na sposobie jego nawinięcia. Kiedy znam tekst, zwrotki nagrywają się szybko i nie dzielę ich na części z prostego powodu, że jeśli ktoś szanuje moją technikę to ta technika musi być już na początku a nie w poklejonym efekcie. Zwykle jestem zadowolony z rezultatów ale każda zwrotka jest jak krok do przodu i ma się tę świadomość, że zawsze można by to było zrobić lepiej.

Tagi: 

miód i cukier
ja pierdole, na tym zdjeciu wyglada jak uczen szkoly specjalnej, zapytany o to, ile rowna sie 2+2. nigga please, kto to w ogole jest? czasami promujecie takie rzeczy, ze az rece opadaja.
erneścik
miód i cukier - posłuchaj, pomyśl, potem pisz.
Mali
Miodzie i cukrze... To tylko zdjęcie, nie podniecaj się tak.. posłuchaj muzyki... i tekstów. .. choć sądząc po Twoim komentarzu i tak ich nie zrozumiesz... Kurde jak można tak powierzchownie oceniać..
miód i cukier
przepraszam[...] mi bo mama mnie nie kocha i czesto sam mam taką minę i dlatego mnie to [...]
Mrx
Zróbcie jakiś pełny wywiad, a nie 4 pytania na krzyż.
RedRose
Mrx taki jest koncept tego cyklu. rozmowy stanową inną cześć popkillera... a Bisz zawsze spoko, od "Zimy ep".
marek
Chlopaki i Dziewczyny, po co wdajecie sie w "dyskusje" z miód i cukier, wystarczy mu nie odpisywac, to da sobie na luz pewnego dnia, sorry ale oceniajac po zdjeciu to ewentualnie ten co ocenia w ten sposb jest prymitywem.
rafal
najlepszy teksciarz zaraz po Emilu Blefie:)! pjona!
Brkkk
Pan Bisz rozkłada na łopatki stylem i przekazem, większość mainstreamowych "artystów" może się tylko do niego uczyć, raport powala, boję się pomyśleć co chłopaki pokażą na kolejnym projekcie, czekam!
Karma Sutra
Rzeczywiście ma słaby wizerunek.Jest za ciepły.Nawet jak nawija jest słodki jak chłopczyk w różowej polówce i japonkach.Dodając do tego wadę wymowy i akcentowanie jak większość sceny .... Słabo.
shiryuq
Karma nie za bardzo się nasłuchałeś Paca/Biggiego/N.W.A.? :D
hoollas
Karma Sutra@ co ty gadasz, większość sceny.. słodko nawija , jeden kawałek jak słodko nawija poprosze, a wizerunek to nie wszystko powinny się liczyć linijki raczej myśle to jak ocenianie książki po okładce, to co napisałeś jest "słabe" stary
Karma Sutra
Rap to nie tylko linijki, ale flow, technika, wokal i wizerunek.Nie ?
hoollas
"ale flow, technika, wokal" zgadzam się i to w tym wypadku występuje zjadając większość sceny stary a wizerunek hmm jak ktoś lubi lnas spoko w tym wypadku mi tego nie brakuje
Karma Sutra
Gusta i guściki.Tak dyplomatycznie zakończmy.
hoollas
niech i tak będzie 5!
Daniel Wardziński
Oprócz ostatniego, który poddałbym po dyskusję (osobiście stając po stronie twojego twierdzenia) tak. I Bisz ma każdy z nich. Każdy własny.
pbrzezi
zwrotki w "Każdy" z Pawskym i "Własne zdanie" u STREETWORKERZ to OOOOOOOOOGIEŃ!

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>