Trzeba Było Zostać Dresiarzem

Trzeba Było Zostać Dresiarzem

kategorie: Felietony, Hip-Hop/Rap
dodano: 2015-04-28 19:00 przez: Piotr Zdziarstek (komentarze: 4)

Nie będę psioczył ani na Fryderyki, ani na to, że po raz kolejny statuetkę zgarnął O.S.T.R.. Na ten temat Karol Stefańczyk już napisał ciekawy komentarz dla CGM-u, więc jeżeli szukacie artykułu krytykującego podejście mediów do hip-hopu, odsyłam was właśnie tam. Ja się skupię na przyjemniejszej kwestii, to znaczy na miłym zaskoczeniu, które zapewnił mi Ten Typ Mes. Kiedy kumpel podrzucił mi link do wystąpienia Szmidta na gali, przyznam, że na początku byłem zniesmaczony. Jednak im dłużej o tym myślę, tym bardziej doceniam nietypowe podejście rapera.

dodano: 2014-10-08 19:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"Małe Miasta, ale duże wyczucie i światowy klimat – tak można podsumować remiks autorstwa duetu producenckiego, który wziął na warsztat singiel Mesa. „LOVEYOURLIFE” podano na chłodno, atmosferę dusznej mordowni zabierając wysoko w chmury (wszak to utwór o marzeniach). Mateusz Holak i Mateusz Gudel, czyli Małe Miasta to producenci, o których jeszcze usłyszycie i choć jeden szalał już na scenie z Kumką Olik, a drugi wyprodukował rapera Abla dopiero łącząc siły wrzucają szósty bieg." - czytamy w informacji prasowej. Remix poniżej.

dodano: 2014-10-01 16:32 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

W mniej niż pół roku od premiery album Mesa pt. „Trzeba było zostać dresiarzem” (recenzja) pokrywa się złotem! "Alkopoligamia.com, niezależne wydawnictwo, którego współzałożycielem jest Ten Typ Mes dołożyło starań, by dotrzeć do jak najszerszej grupy słuchaczy i najwyraźniej plan się powiódł. Od filmowej zapowiedzi, przez zaskakujące teledyski, skończywszy na książce-zbiorze felietonów dodawanej do płyty promocja tętniła i nadal tętni pomysłami, których próżno szukać w wielkich koncernach." - czytamy w info prasowym.

Z okazji ozłocenia „Trzeba było zostać dresiarzem” album można już dziś zamawiać na płycie, a właściwie trzech różnokolorowych płytach winylowych.

dodano: 2014-09-15 18:36 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Po wydaniu najnowszego albumu, “Trzeba było zostać dresiarzem”, Ten Typ Mes ruszył w wakacyjną trasę koncertową. Wraz ze Stasiakiem, Głośnym oraz dj'em Black Belt Gregiem wystąpili na głównych scenach
najważniejszych festiwali w Polsce, a wielki finał miał miejsce w czeskim Hradec Kralove, podczas Hip Hop Kemp Festiwal.

Wraz z końcem sezonu plenerowego Ten Typ Mes z ekipą rozpoczynają klubową promocję najnowszego albumu podczas której odwiedzą kilkanaście miast, w tym Hagę. Poniżej lista nadchodzących koncertów, na które serdecznie zapraszamy:

video dnia
dodano: 2014-07-30 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Ten Typ Mes -Będę na działce gość Głośny - Trzeba Było Zostać Dresiarzem

Dlaczego: Czwarty teledysk do czwartej solowej plyty Mesa jest peanem na cześć "ogródków pracowniczych", które powoli przejmuje nowe pokolenie miejskich działkowiczów. "Będę na działce" z albumu "Trzeba było zostać dresiarzem" pełne jest alternatywnego blichtru lat 90-tych. Youngtimerowy kabriolet zamiast SUV-a w leasingu, działka zamiast domu pod miastem, niedroga motorówka w opozycji do jachtu - każdy element pasuje do myśli przewodniej "dresiarskiej" plyty Typa. Teledysk nakręcił i zmontowal Tomasz Czernicki, wyreżyserował - Witek Michalak. Fotorelację obejrzeć mogliście tutaj, teraz pora na całość.

dodano: 2014-06-23 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Alkopoligamia.com kończy prace nad kolejnym klipem promującym "Trzeba Było Zostać Dresiarzem" Tego Typa Mesa! "Będę na działce" to czwarty teledysk promujący najnowszą, solową płytę Tego Typa Mesa. Sam utwór to jeden z najbardziej pozytywnych numerów na płycie, rodzaj wakacyjnego hymnu dla wszystkich, którym nie są obce wypady na działkę. "Kręcąc klip chcieliśmy podkręcić towarzyszącą mu radosną aurę do maksimum. Będzie dużo zabawy, ale i piękne zdjęcia oraz goście specjalni. Ciekawi? Efekt już niedługo. Już dziś możecie sprawdzić jak bawiliśmy się na planie, ale pamiętajcie też, że jak przystało na koneserów - najlepsze zostawiamy na koniec" - pisze Alkopoligamia, zarazem załączając fotorelację autorstwa Tomka Karwińskiego.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2014-04-24 19:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 12)

Ten Typ Mes wraca z nowym albumem jednak zamiast zamachiwać się na przeciętność czy kandydować na szaleńca ogłasza: Trzeba było zostać dresiarzem. Zmienia także gości, wśród których jedynym rapującym jest Peja, a towarzyszą mu mocne nazwiska z innych muzycznych kręgów, od Olafa Deriglasoffa po Andrzeja Dąbrowskiego. Co z tego wszystkiego wynikło?

video
dodano: 2014-04-23 19:20 przez: Mateusz Natali (komentarze: 10)

Wczoraj obejrzeliście pierwszą połowę rozmowy z Mesem, którą z okazji premiery "Trzeba Było Zostać Dresiarzem" przeprowadziliśmy w warsztacie Syncro.pl. Dziś pora na drugą połowę a w niej tematyczny przelot od billboardów, przez alkopoligamiczne piwo, po nagranie z Piotrem Schmidtem.

video
dodano: 2014-04-22 19:15 przez: Mateusz Natali (komentarze: 11)

Wywiady z Tym Typem Mesem to zawsze jedne spośród tych rozmów, o które najintensywniej dopytujecie i otaczacie największą uwagą. Tak jak przy okazji premiery "Lepszych Żbików" udaliśmy się na dach budynku widocznego na okładce płyty, tak tym razem... zawitaliśmy w miejsce kojarzące się z tylną okładką albumu "Trzeba Było Zostać Dresiarzem". Sprawdźcie pierwszą połowę rozmowy, prosto z warszawskiej Pragi!

video dnia
dodano: 2014-04-10 18:02 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Ten Typ Mes - Głupia, spięta dresiara - Trzeba było zostać dresiarzem

Dlaczego: "Na płycie „Trzeba było zostać dresiarzem" Mes zachwyca się głównie przemilczanymi zaletami najliczniejszej subkultury lat '90. Jednak nowy singiel „Głupia spięta dresiara" puszcza zajączki drugą stroną medalu. Fenomen dziewczyny, która charyzmę miesza z agresją, a alkohol z intrygą -- któż się z tym nie zetknął? Ten Typ Mes przegryzł temat na bicie SoDrumatica, producenta, którego stylistyczna wszechstronność kasuje konkurencję. Teledysk ascetyczną scenografią nawiązuje do arcydzieł nurtu casting couch. Autorami klipu są Tomek Czernicki (zdjęcia, montaż) wraz z reżyserem Witkiem Michalakiem i producentem oraz pomysłodawcą całości Bartoszem Mindewiczem." - pisze nam Alkopoligamie. Sprawdźcie więc efekt.

video dnia
dodano: 2014-04-03 19:56 przez: Mateusz Natali (komentarze: 15)

Ten Typ Mes - Tul petardę gość Olaf Deriglasoff - Trzeba było zostać dresiarzem

Dlaczego: „Tul petardę" nagrany wraz z Olafem Deriglasoffem i Piotrem Schmidtem to drugi singiel wsparty teledyskiem z nowej płyty Mesa. Na „Trzeba było zostać dresiarzem" to jeden z najbardziej wygrzanych i eksperymentalnych utworów. Bit, który Mes zagrał i wyprodukował wspólnie z Szogunem, wsparł wokalnie i gitarowo Olaf Deriglasoff. Trąbkę dołożył Piotr Schmidt, którego podobne nazwisko nie czyni krewnym Mesa, ale ważną postacią na jazzowej scenie - jak najbardziej. Skąd biorą się współczesne frustracje? Czemu czasem czujemy się tak, jakbyśmy chcieli wystrzelić w kosmos, byle jak najdalej od problemów i smutów codzienności? Reżyser Witek Michalak wraz z operatorem Igorem Procajło odpowiedzieli zdjęciami nakręconymi w serbskim Nowym Sadzie. Obejrzyjcie ich wizję!

kategorie:
dodano: 2014-04-01 22:33 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Alkopoligamia.com podnosi poprzeczkę: za 39 zł + koszta wysyłki otrzymacie książkę z płytą i plakatem, wraz z dostępem do wersji mp3 w dniu premiery! Wytwórnia wytwarza tylko 5000 egzemplarzy tej limitowanej edycji.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Video, Patronaty
dodano: 2014-04-01 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Zdjęcia do klipu Tego Typa Mesa nakręcono w Nowym Sadzie - mieście, którego rytm zgrał się z brzmieniem singla pt. „Tul petardę”. Czemu akurat tam ekipa Alkopoligamii szukała planów zdjęciowych? Jak połączono kompozycję Typa, Olafa Deriglasoffa, Szoguna i Piotra Schmidta z bałkańską motoryzacją? Sprawdźcie relację z Serbii w oczekiwaniu na kolejny teledysk promujący czwarty solowy album Mesa pt. „Trzeba było zostać dresiarzem".

dodano: 2014-03-27 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Słyszeliśmy już numery "Trze'a było" i "LOVEYOURLIFE", teraz pora na trzeci singiel z albumu "Trzeba było zostać dresiarzem", tajemniczo zatytułowany "Janusz Andrzej Nowak"...

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Patronaty
dodano: 2014-03-19 18:12 przez: Mateusz Natali (komentarze: 9)

No to dostajemy prawdziwą bombę informacji. Alkopoligamia ujawnia datę premiery, tracklistę oraz zawartość specjalnego wydania płyty "Trzeba Było Zostać Dresiarzem", a dodatkowo publikuje drugą videozapowiedź albumu...

Strony