Prop Dylan

Prop Dylan

video
dodano: 2022-05-08 18:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

W miniony piątek światło dzienne ujrzał piąty solowy album szwedzkiego MC Prop Dylana "Bushido Code". Współprodukowany przez wymiatacza z Detroit, producenta Apollo Browna krążek (aż 10 bitów Apollo) to najbardziej osobisty album w dorobku pochodzącego rodem z Borlänge rapera. Niedawno zdzwoniliśmy się z sympatycznym artystą, aby porozmawiać o jego korzeniach, zabawnej historii pseudonimu, więzi z ikoną szwedzkiego rapu Promoe z Looptroop Rockers, szalonym tripie do Nowego Jorku i nagrywkach z DJ'em Premierem, sesji w nowojorskim studiu z PMD z duetu EPMD, czy najnowszym albumie i współpracy z Apollo Brownem. Nie zabrakło też wątków osobistych, jak i spojrzenia na obecną scenę rapową Szwecji w świetle coraz częstszych aktów przemocy i zabójstwa młodego rapera Einára pod koniec zeszłego roku.  

Tagi:
dodano: 2022-05-08 15:38 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 4)

Jak zawsze w weekend  czas na podsumowanie najważniejszych premier minionych siedmiu dni.

kategorie:
dodano: 2022-05-06 15:57 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Piąty solowy album szwedzkiego MC Prop Dylana to nie lada gratka zarówno dla fanów europejskiego rapu, jak i brzmienia zza Oceanu. Spośród 14 utworów zawartych na trackliście aż 10 wyprodukował bowiem sam Apollo Brown, a dodatkowo na mikrofonie rapera rodem z Borlänge wsparli tacy wymiatacze jak Elzhi, Fashawn, Termanology czy Cosmic z Looptroop Rockers! 

video
dodano: 2022-05-06 15:45 przez: Marcin Natali (komentarze: 8)

Oryginalnie singiel "Bushido Code" nagrany na bicie Apollo Browna ukazał się prawie rok temu, a teraz szwedzki MC Prop Dylan atakuje pełnoprawnym LP o tym samym tytule. To wydawnictwo to nie lada gratka zarówno dla fanów europejskiego rapu, jak i brzmienia zza Oceanu. Spośród 14 utworów zawartych na trackliście aż 10 wyprodukował bowiem sam Apollo Brown, a dodatkowo na mikrofonie rapera rodem z Borlänge wsparli tacy wymiatacze jak Elzhi, Fashawn, Termanology czy Cosmic z Looptroop Rockers! 

video
dodano: 2013-12-29 13:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Prop Dylan - Family First (Produced by Logophobia)

Samad Records w kolaboracji ze szwedzkim raperem - Propem Dylanem, prezentuje wideo do drugiego singla pt. "Family first" promującego nowy album artysty o nazwie "The Cardinal Sin". Teledysk ten jest pierwszym efektem współpracy między Samad Records a MC, który współpracowal m. in. z takimi artystami jak Dj Premier, Talib Kweli, Promoe i Evidence. Cały album w wersji cyfrowej możecie nabyć tutaj, a już wkrótce płyta zagości na półkach w sklepach z muzyką w całej Polsce. Samad Records zapowiada też, że już wkrótce światło dzienne ujrzą kolejne owoce tej międzynarodowej współpracy.

Tagi: