H8

H8

kategorie:
dodano: 2020-02-01 01:40 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

“H8” to pierwszy w dorobku Białasa album koncepcyjny, a właściwie video-album. Integralną częścią wydawnictwa jest bowiem wprowadzający krótkometrażowy film fabularny oraz prowadzące narrację video-skity, w reżyserii Tomasza Chrapusty. Motywem przewodnim EPki jest droga do domu. Zarówno tego metaforycznego jak i fizycznego.
Wszystko zaczyna się w jednym z pokoi hotelowych, w którym Białas przeżywa sen napędzany wrażeniami po jednym z koncertów, które nie kończą się po zejściu ze sceny. Hiperrealne, drastyczne wizje, z lekkością przeplatające się z przyziemnością które rysują się w jego wyobraźni, na pierwszy rzut oka mogą wydawać się losowym zlepkiem myśli. Po przebudzeniu, Białas orientuje się, że jego senna wizja nie odbiega znacząco od otaczającej go rzeczywistości. Podczas powrotu w powracających retrospekcjach poszukuje źródła swoich problemów, które mimo osiągnięcia sukcesu wciąż dają o sobie znać.
W tym celu rusza do rodzinnego miasteczka, by raz na zawsze zamknąć trudny rozdział swojego życia.

Tagi:
dodano: 2020-02-01 01:36 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Białas wrócił. Na SB FFestivalu zobaczyliśmy film i usłyszeliśmy premierowo mocarny, pełen bezkompromisowego realtalku materiał. Chwilę później wszystko trafiło do Sieci.

Tagi: