Free TC

Free TC

video
dodano: 2016-05-22 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Gdybym miał na ten moment zrobić listy w stylu "10 najbardziej intrygujących postaci na scenie muzycznej na rok 2016" czy "10 osób, z którymi najbardziej chciałbym zrobić wywiad w roku 2016" to na obu na bank znalazłby się Ty Dolla $ign - mega wszechstronny i uniwersalny reprezentant Taylor Gangu, który dopiero co wydał oficjalny debiut a zdążył już pojawić się we wspólnych numerach z tak różnymi od siebie osobami jak Kanye West, Wiz Khalifa, Paul McCartney, Babyface, Major Lazer, DJ Quik, Fifth Harmony, Destructo, Brandy, R. Kelly, Black Milk czy Sa-Ra Creative Partners. Jest synem funkowego wokalisty z lat '70, sam zaczynał od gry na basie, perkusji i klawiszach, by stać się jednym z bardziej rozchwytywanych wokalistów w branży, pnącym się na szczyt w ekspresowym tempie...

Z kalifornijskim artystą porozmawialiśmy o jego ostatniej płycie "Free TC", współpracy i wsparciu otrzymanym od Wiza Khalify, muzycznej wszechstronności, renesansie rapu z Kalifornii, ciągłej nieobecności w domu i nagrywaniu numerów w trasie, porównaniach do Nate Dogga i R.Kelly'ego czy inspiracjach czerpanych z hip-hopowej klasyki. Tuż przed wakacyjnym wylotem do Kalifornii zapytaliśmy go także co koniecznie powinniśmy zobaczyć w L.A. Zapraszamy do obejrzenia trwającego aż 20 minut jedynego polskiego videowywiadu z Ty'em!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2016-03-27 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"Free TC" (recenzja) to wymarzony wręcz debiut i jedna z najlepszych płyt ubiegłego roku, a także jeden (choć nie jedyny) z powodów, dlaczego kwietniowy występ Ty Dolla $igna w Warszawie to ten z koncertów na polskiej ziemi, na który czekam w najbliższych miesiącach najbardziej. Teraz dla wszystkich głodnych kolejnych kalifornijskich bangerów członek Taylor Gangu opublikował 4 nowe numery, które zawarte zostały na wydanej dopiero co edycji deluxe jego debiutanckiej płyty. Smacznego.

recenzja
dodano: 2015-12-20 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Przyznam, że czekałem na ten krążek z ogromną ciekawością. Sposób, w jaki w ostatnich latach wbił się w mainstream Ty Dolla $ign musi robić wrażenie – od młodego narybku spod szyldu Taylor Gangu konsekwentnie podnosił się do poziomu jednego z najbardziej rozchwytywanych wokalistów w dzisiejszym mainstreamie. Na ten moment w Stanach rozrywany jest tak jak swego czasu Akon czy T-Pain, a jeśli utrzyma tempo to w ciągu 2-3 lat może wyrobić sobie podobną pozycję na światowej scenie. Oczekiwania wobec jego debiutu były więc ogromne, a dodatkowo podsycała je lista gości – obok Kendricka Lamara, Wiza Khalify czy Rae Sremmurd pojawili się na niej bowiem E-40, R.Kelly, Babyface czy Jagged Edge. Jak prezentuje się „Free TC”?

video
dodano: 2015-11-20 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Ty Dolla $ign na swoim oficjalnym debiucie "Free TC" postarał się o zmieszanie świeżości nowej Kalifornii ze zgrabnymi nawiązaniami do klasyki. Ten drugi przypadek natrafiamy w najnowszym singlu, w którym TY$owi towarzyszy legenda regionu, E-40.