ExtraVertik

ExtraVertik

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2012-06-08 15:00 przez: Jędrzej Cebulski (komentarze: 6)
Abradab to - obok chociażby Sokoła - jeden z tych dinozaurów, których nowe płyty wciąż intrygują i po które zwyczajnie chce się sięgać.

Ex-członek Kaliber 44, począwszy od trzeciego solo ("Ostatni Poziom Kontroli"), konsekwentnie dąży w stronę coraz bardziej melodyjnego rapu, korzystając z pomocy studyjnych muzyków. Jego najnowszy album "Extravertik" niemal w całości oparty jest na żywych instrumentach, co wyszło mu tylko na...

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2012-06-08 15:00 przez: Piotr Zdziarstek (komentarze: 4)
Gdy tak sięgam pamięcią, to wydaje mi się, że od zawsze narzekano na solowe krążki Abradaba. Przecież nawet fenomenalny "Czerwony Album" był na początku krytykowany, bo to już nie K44. Następna płyta, "Emisja Spalin", także spotkała się z chłodnym przyjęciem. Powód? Bo to nie to samo co... "Czerwony Album". I za każdym razem ten problem powracał. To chyba przez to, że Dab swoimi dziełami zwykł wyprzedzać pod pewnymi względami gusta słuchaczy, którzy zaczynali doceniać jego materiały dopiero po "osłuchaniu się".

Zatem nic dziwnego, że mamy podobną sytuację wraz z premierą "Extravertika". Zaskoczył mnie jednak fakt, że to pierwszy raz od czasu "OPK", kiedy to i ja przyłączyłem się do chórów niezadowolenia.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2011-12-01 17:00 przez: Piotr Zdziarstek (komentarze: 15)
"Z nieukrywaną radością informujemy, że jeden z czołowych polskich
raperów - Abradab, ostatnie dwa miesiące spędził w studiu nagraniowym, gdzie wraz ze swoim zespołem pracował nad materiałem na nowy i - co ciekawe - wcale nie stuprocentowo hip-hopowy album. Płyta o intrygującym tytule "ExtraVertik" ukaże się w marcu przyszłego roku".

Takimi słowami rozpoczyna się informacja prasowa o nadchodzącej płycie AbradAba. Czy naprawdę muszę was jeszcze zachęcać do przeczytania dalszej części newsa?