Ciara

Ciara

kategorie: Audio, News, R&B
dodano: 2013-05-18 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Jestem pewien, że dla wielu jednym z powodów hejtowania Future'a - obok jego wątpliwych wokalnych umiejętności - jest to, że prywatnie kręci z gospodynią tego numeru. Nie dziwi więc, że Ciara zaprosiła go do "Body Party" a w poniższym remixie oprócz tego słyszymy Bobby'ego Raya aka B.o.B. Jest klimacik.

Tagi:
dodano: 2013-03-19 14:00 przez: Mateusz Marcola (komentarze: 6)

Lil Jon - mimo że to w pewnym sensie muzyczny odkrywca (odegrał przecież znaczącą rolę przy narodzinach podgatunku rapu zwanego crunkiem) - nazywany jest przez wielu kolejnym terrorystą z Południa, który planował zamach na hip-hop. Przesada. Jasne, można tworzonej przezeń muzyki najzwyczajniej w świecie nie lubić, to rzecz normalna i zrozumiała, ale żeby od razu mieszać go z błotem i nazywać rapowym kaleką - to już rzecz mocno niesprawiedliwa.

Przecież mało kto tworzy coś zupełnie nowego, świeżego, dotąd niesłyszanego. Większość muzyków po prostu naśladuje, czy lepiej: działa w konwencji wcześniej już odkrytej, doskonale wszystkim znanej. Lil Jon natomiast - przy pomocy, o czym warto pamiętać, panów z Three 6 Mafia - zaproponował światu crunk. I właśnie dlatego zasługuje przynajmniej na odrobinę szacunku. Sam również nie jestem jakimś maniakalnym fanem ani twórczości reprezentanta Atlanty, ani crunku jako takiego, na południu Stanów Zjednoczonych działy się rzeczy dużo ciekawsze, ale do niektórych utworów z bogatego dorobku tego rapera/producenta powracam regularnie i darzę sympatią - przykładem (wiem, mało oryginalnym) niech będzie megahit "Get Low" z płyty "Kings Of Crunk".