C-Bo

C-Bo

kategorie:
dodano: 2019-01-20 02:04 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Legenda ulicznej sceny Bay Area nadal ma wiele do powiedzenia. "Animal" to jego najnowszy solowy album, na którym nie znajdziemy gości.

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2019-01-11 02:03 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

C-Bo - Animal - Prod. LitT Sherm - [Official Music Video]

Legenda ulicznej sceny Bay Area nadal ma wiele do powiedzenia. "Animal" to jego najnowszy solowy album, na którym nie znajdziemy gości.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-08-22 13:31 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

W Sacramento rozpętał się beef, w którym brak przypadkowych gości - a raczej dwa pokolenia najtwardszej kalifornijskiej gangsterki. Ten konflikt naprawdę może wymknąć się spod kontroli, a wszystko zaczęło się od wypowiedzi Brotha Lynch Hunga...

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2015-11-17 17:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 1)

O tym, jak ciężko nagrać follow-up klasycznego krążka przekonał się już niejeden raper - mimo to, niektórzy nadal podejmują rozpaczliwe próby, z mniejszym bądź większym szczęściem. Najnowszym graczem decydującym się stawić czoła temu wyzwaniu został C-Bo, który po bardzo dobrze przyjętym przed trzema laty albumie "Orca", powrócił do nas z nowym materiałem. "The Mobfather 2" to kontynuacja jednej z najlepszych płyt, jakie Kalifornia wydała na świat w pierwszej dekadzie XXI wieku - jak wypada w zestawieniu z pierwowzorem?

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-07-20 13:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 4)

Legenda Sacramento i jeden z weteranów sceny zachodniego wybrzeża przygotowuje się do wydania swojego najnowszego albumu. Panująca obecnie moda na wydawanie follow-up'ów swoich najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych płyt dotarła i w północne rejony Kalifornii a jej efektem jest nadchodzący krążek "The Mobfather 2" od C-Bo.

recenzja
dodano: 2015-02-08 20:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 0)

Jedna z niepisanych reguł w hip-hopie brzmi: przekuj indywidualne laury na sukces grupowy. Patrząc z historycznego punktu widzenia, do tej teorii zastosowali się wszyscy uznani soliści rap gry - 2Pac, Biggie, Eminem czy 50 Cent, którzy pozwolili także spijać własną śmietankę fejmu reszcie swojej ekipy, lansując kariery takich ekip jak Thug Life, Outlawz, Junior M.A.F.I.A., D-12 czy G-Unit.

Chociaż C-Bo nigdy nie doświadczył podobnych sukcesów na mainstreamowym poziomie, widać że uznał przyjętą formułę bardziej utytułowanych kolegów po fachu za właściwą i zdecydował się z niej skorzystać, powołując do życia w drugiej połowie lat 90-tych formację Mob Figaz. Reprezentant Sacramento był już wtedy uznanym raperem z dorobkiem kilku regionalnych klasyków na koncie - nastał więc odpowiedni moment aby przekazać nieco pałeczkę młodemu pokoleniu i podzielić się własnym sukcesem z młodymi kotami, wśród których był m.in. zmarły w tym tygodniu The Jacka. Tak oto zaczyna się historia jednej z ciekawszych grup północnej Kalifornii uformowanych w złotej erze west coastu.

Tagi:
dodano: 2015-01-03 15:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 2)

C-Bo - No Warning Shots feat. Kokane - [Official Music Video]

Dlaczego: Po wydanym ponad 2 lata temu bardzo dobrym albumie "Orca", legenda Sacramento powraca z nowym singlem, zwiastującym kolejny solowy materiał. "No Warning Shots" to mocno west coast'owy numer, na którym C-Bo wspiera w refrenie niezawodny Kokane. Premiera krążka "Tha Mobfather 2" planowana jest na 2015 rok - czekacie? Bo ja bardzo.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-09-19 13:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 6)

Ubiegły rok był dla C-Bo bardzo udany. Raper co prawda spędził większość tego czasu w zamknięciu, ale pod względem muzycznym, jego ostatni solowy projekt - "Orca", był jednym z ciekawszych materiałów, wypuszczonych w poprzednich 12 miesiącach. Pod koniec wakacji pojawił się za to nowy projekt, który jakimś sposobem umknął uwadze większości zainteresowanych twórczością kowboja z Sacramento... w tym i mnie.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2012-10-30 15:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 0)

C-bo featuring T-Nutty "EVERYDAY"

Po sześcioletniej przerwie w solowej twórczości, C-Bo powrócił w tym roku z dwoma nowymi krążkami. Singiel "Everyday" promuje wydany pod koniec lutego album "Cali Connection".

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2012-08-01 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 16)
Gdybym miał wymienić kilku moim zdaniem najlepszych i zarazem najbardziej niedocenianych/nieznanych u nas przedstawicieli kalifornijskiej sceny to bankowo umieściłbym tam C-Bo. Klasyczne nagrania od około 20 lat, ostre i bezkompromisowe teksty położone soczystym i giętkim flow na kozackie bity...

W ostatnim czasie głośniej było o C-Bo za sprawą tworzonego razem z Yukmouthem projektu Thug Lordz, ale w tym roku podkręcił tempo, dając nam dwa krążki, z których główny i mocniej obsadzony "Orca" pojawił się w te wakacje. Co tam znajdziemy i czy warto wrzucić go na sprzęt w temperaturze takiej jaką mamy teraz?

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2012-01-26 16:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 0)


Legenda Sacramento i jeden z najmocniejszych filarów niezależnej kalifornijskiej sceny przygotowuje się do wydania nowej solowej płyty.