Blokersi

Blokersi

kategorie: Film, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2019-02-14 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Dokument "Blokersi" przyniósł na początku wieku sporo zamieszania i kontrowersji, zebrał wiele krytyki, ale także przedstawił też scenę hip-hopową osobom, które do tej pory nie miały o niej pojęcia oraz dokładniej ukazał sylwetki Eldo czy Peji. Niektóre fragmenty filmu weszły na stałe do rapowego języka na czele ze "strzelaniem z ostrej amunicji bo taką oni mają" a soundtrack przyniósł kilka klasyków. 5 lat temu mówiło się o drugiej części filmu, a teraz Sylwester Latkowski zapowiada kontynuację!

kategorie: Film, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-05-25 14:17 przez: Mateusz Natali (komentarze: 14)

Tak jak z drugim polskim boomem na rap powiązany był film "Jesteś Bogiem", tak z pierwszym na pewno złączyć można "Blokersów", którzy mieli spory wpływ na fakt, że na początku millenium o hip-hopowcach zrobiło się głośniej. Kontrowersyjny dokument Sylwestra Latkowskiego opowiadał historię ówczesnej sceny, w tym postaci takich jak Peja i Eldo, a całość uzupełniała mocno obsadzona ścieżka dźwiękowa (Slums Attack, Eldo, Pezet, Red, Eis, Fisz, O.S.T.R., Killaz Group, Tymon, Fenomen i wielu innych). Wygląda na to, że po kilkunastu latach doczekamy się kontynuacji!

dodano: 2011-02-06 12:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 9)


Eldo "Te Słowa" (2001)

Dlaczego: "Blokersi" z czasem zostali owiani złą sławą, a Latkowski stał się persona non grata środowiska hip-hopowego, ale i tak oglądał to chyba każdy. Ten singiel mieszający zajawkę na graffiti i używanie kartki do okazania swojego gniewu niewiele stracił przez dziesięć lat.