Slick Rick otrzyma Grammy za całokształt twórczości!

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2023-01-11 08:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 4)

Slick Rick właśnie dokonał kolejnego milowego kroku w swojej karierze. Już niedługo legendarny raper zostanie uhonorowany Nagrodą Grammy za całokształt twórczości. Wśród artystów, którzy także zostali wyróżnieni, znaleźli się Bobby McFerrin, Nile Rodgers czy Nirvana.

"Otrzymać taką nagrodę, to jest niesamowite" - powiedział Slick Rick portalowi HipHopDX. "I bycie w tak znakomitym towarzystwie innych uhonorowanych, napełnia mnie pokorą. Bóg jest dobry. Zawsze" - dodał.

To już kolejne wyróżnienie, jakie spotkało Slick Ricka w ostatnich latach. W zeszłym roku mógł się pochwalić wprowadzeniem do National Hip-Hop Museum. Podczas ceremonii oddano hołd również innym legendom, takim jak Kool G Rap, Diamond D, Speech z grupy Arrested Development, czy kultowym zespołom takim jak Whodini i U.T.F.O.

Slick Rick jest uznawany za jednego z najlepszych storytellerów w historii hip-hopu. W 1988 wydał swój klasyczny już dziś album "The Great Adventures Of Slick Rick". W 1991 wypuścił "The Ruler's Back", w 94 "Behind Bars". Ostatnim krążkiem, jaki nagrał. był "The Art Of Storytelling" z 1999 roku.

Slick Rick - Children's Story

Tagi: 

Nie Dla LGBT w Rapie i Życiu
Slick Ruck one hit wonder
90'S
Slick Rick dla mnie to top10 w kulturze HH.
metalfingers
dobrze gada historyjki. należy mu się !!!
Kl@un Szyderca
Slick Rick to mistrz: świetny flow, płynna gadka, fajny angielski akcent. To jeden z gatunku tych "favourite rapper of your favourite rapper". Nawet te dwa środkowe albumy nagrane pośpiesznie w związku z wyrokiem i pobytem w więzieniu trzymają poziom.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>