Iggy Pop zachwala singiel braci Kacperczyk

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News, R&B, Rock
dodano: 2023-01-10 19:51 przez: Kamil Wnęk (komentarze: 0)
bracia kacperczyk iggy pop

Iggy Pop nazywany ojcem chrzestnym punk rocka po raz kolejny docenił twórczość braci Kacperczyk. Artysta zagrał jeden z ich utworów w swojej audycji prowadzonej dla stacji BBC Radio 6 Music.

"Iggy" to utwór pochodzący z debiutanckiego albumu braci Kacperczyk pt. "Sztuki piękne" z 2020 roku. Bracia w odpowiedzi na pytanie czy utwór jest swego rodzaju manifestem dotyczącym obecnego stanu sceny muzycznej, odpowiedzieli:

Tak, "Iggy" jest rzeczywiście manifestem. Polska scena bardzo mocno się rozwija, ale jest wiele rzeczy, które nam przeszkadzają. Coraz więcej osób opiera swoją muzykę na sprawdzonych rozwiązaniach, realnie ją kopiuje. Jednocześnie, spotykamy się z totalnym przesytem wykonawców. Niejednokrotnie ciężko przesłuchać, a co dopiero dobrze poznać, pojawiające się na rynku albumy. 

20 sierpnia 2019 roku oficjalny profil Iggy'ego udostępnił numer polskich artystów na swoim fanpage'u. Teraz natomiast podczas swojej audycji "Iggy Confidential" artysta zagrał utwór braci Kacperczyk, nie szczędząc komplementów w ich stronę:

- Zagrałem teraz duet młodych, polskich artystów. Piosenka nazywa się "Iggy" i nie jest co prawda o mnie, tylko o nich. Jest o tym skąd są i dokąd obecnie zmierzają. Wspominają w niej mnie, Elvina Jones'a, Young Fathers i cieszę się, że mnie uwzględnili. Piosenka ma bardzo inteligentny, złożony tekst. W sieci znajdziecie teledysk z jego angielskim tłumaczeniem i zdjęciami, które dobrze reprezentują to, jak młodym ludziom żyje się dziś w Polsce. To naprawdę specyficzny kraj, w którym jest mnóstwo młodych talentów.

Pełną audycję znajdziecie pod tym linkiem, od minuty 32:52 zaczyna się kawałek reprezentantów SBM. 

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>