Maxi Jazz R.I.P. - wokalista Faithless nie żyje

dodano: 2022-12-24 21:24 przez: Jan Stokowski (komentarze: 2)

W Święta nadciągnęły fatalne wieści dla fanów brytyjskiej elektroniki. Ikoniczna dla niej postać, frontman i głos zespołu Faithless zmarł w wieku 65 lat.

Maxi Jazz odszedł we śnie, wczoraj wieczorem, zgodnie z tym co podała telewizja BBC oraz Sister Bless, DJ-ka formacji.

"Zmienił nasze życie na wiele sposobów, nadał właściwe znaczenie i przekaz naszej muzyce. Był cudownym człowiekiem, który miał czas dla wszystkich. Cechował się mądrością zarówno głęboką, jak i dostępną dla wszystkich" - wspomina grupa.

W początkach twórczości Maxiego nie brakowało fascynacji hip-hopem, słyszalnych szczególnie w zespole The Soul Food Cafe System w latach '80.

Twórczość Faithless przenikała muzyczne granice i gatunki i trafiała także do wielu fanów eksperymentalnego i alternatywnego rapu.

Faithless - Insomnia (Official 4K Video)

Tagi: 

PietraSCREAMS
Warto byłoby podlinkować tu chyba najbardziej hip-hopowy kawałek w dorobku Faithless- Muhammad Ali. To świetnie napisany hołd w formie storytellingu (czyli formie, z której Maxi Jazz był znany), na pięknym hip-hopowym beacie, okraszone klimatycznym klipem. R.I.P. Maxi Jazz. R.I.P. Muhammad Ali Bohaterowie z mojego dzieciństwa coraz częściej umierają z przyczyn naturalnych. Nic tak brutalnie nie przypomina o przemijaniu... "I want you to know, that you are THE ORIGINAL".
90'S
No ja nie myślałem że tutaj napiszą o Maxi Jazzie (RIP)z Faithless. Faithless to jest grupa której słuchałem więcej mniej w moim życiu, jak się dowiedziałem o tym że Maxi Jazz nie żyje zamurowało mnie jak to napisał ww człowiek ludzie którzy tworzyli muzę kiedy byłem młody umierają z przyczyn naturalnych nie tak dawno odeszła też legenda HH Granddaddy IU Rest In Peace.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>