Eminem wprowadzony do Rock & Roll Hall of Fame!

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2022-11-08 12:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 17)

Eminem w Rock & Roll Hall Of Fame - a wprowadził go nie byle kto, bo sam Dr. Dre, który wygłosił przemówienie przedstawiające wpływ Ema na rap grę.

Wydarzenie miało miejsce 5 listopada w kalifornijskim Microsoft Theater. Dre opowiedział między innymi o tym, jak dowiedział się o Eminemie od współzałożyciela Interscope Records Jimmy'ego Iovine'a. "Ponad 20 lat temu Jimmy Iovine, który jest jednym z dzisiaj wprowadzonych [do Rock & Roll Hall of Fame przez Bruce'a Springsteena - przyp. red.] i jednym z moich najlepszych przyjaciół, zagrał mi taśmę demo gościa, który nazywał się Eminem. Pierwszym, co powiedziałem, gdy go usłyszałem, było: 'Co on k**** przed chwilą powiedział?' Spodobało mi się to tak bardzo, że nie mogłem przestać słuchać."

"Kilka dni później Jimmy zadzwonił do mnie i powiedział: 'Wiesz, że on jest biały, prawda?' To mnie rozwaliło. Patrząc na to z perspektywy czasu, nie mam pojęcia, dlaczego nie przeszło mi to przez myśl. Na pewno nie brzmiał jak czarny raper, głównie z powodu tego, o czym mówił. Wydaje mi się, że wtedy przez swoją ignorancję myślałem, że jeśli jesteś naprawdę dobrym raperem, musisz być czarny."

Potem słynny producent mówił o zasługach Eminema dla hip-hopu. "Dzięki poczuciu humoru i szalonej wyobraźni stał się lustrem dla Białej Ameryki [...] Przedstawił hip-hop amerykańskiej klasie średniej i dał możliwość identyfikacji z nim dzieciakom, które wyglądały tak jak on. Hip-hop już nie był tylko dla Czarnych dzieciaków z biednych dzielnic. Ludzie o różnych kolorach skóry mieli teraz rodzaj sztuki, która mówiła o ich bolączkach" - powiedział Dre.

Następnie Em zagrał swoje największe hity, takie jak "My Name Is" czy "Rap God", przy "Stanie", "Forever" i "Not Afraid" wspomogli go Ed Sheeran i Elton John. Nawet Steven Tyler z Aerosmith zagrał wersję live sampla z "Sing For A Moment", które jest oparte na fragmencie jednego z utworów jego zespołu. Poza tym na scenie pojawili się także The Alchemist i Mr. Porter.

Po żywiołowym koncercie przyszedł czas na przemówienie Marshalla. "Po pierwsze jestem raperem, po drugie prawie umarłem z przedawkowania, po trzecie naprawdę musiałem walczyć o swoje. Jestem kolesiem z hip-hopową edukacją, który nie ukończył liceum."

Chwilę później wymienił prawie 100 artystów, którzy byli dla niego inspiracją. "Mówią, że sukces ma wielu ojców. Jakikolwiek był mój wpływ na muzykę hip-hop, nie mógłbym tego osiągnąć, gdyby nie ci artyści, którzy przecierali szlaki, a których teraz wymienię." Wśród inspiracji Eminema znaleźli się między innymi: 2 Live Crew, Tupac Shakur, Notorious B.I.G., Big L, De La Soul, Geto Boys, Masta Ace, Queen Latifah czy Rakim.

Tagi: 

Nie inaczej
Wytwór rynku.Koleś jest Najbardziej przereklamowanym wypromowanym MC dla zarobku.
Nestor
Serio? Nie ma drugiego gościa który wyprawia takie rzeczy że słowem i głosem. Jak tego nie słyszysz to coś jest nie tak
Nie inaczej
Ale czytaj ze zrozumieniem.Nie odbieram mu talentu.A i są lepsi od niego.
15Rachel
a Ja Rule to też wytwór rynku według cb?
seniorhh
witamy, amatora rapowego w naszych kregach. kazdemu z nas zdarzylo sie kiedys napisac takie kocopoly, nie martw sie. nauczysz sie historii potem podstaw jakichkolwiek i przestaniesz pisac jak niedouczony kacap :D a krocej, wez spierdalaj z tym low lvl baitem :[
CNN
Typowy polaczek.Może napomnij jak to prawilnie Em donosi.
Anonim
Ty byczku nikogo nie obchodzą te wasze prawilne zasady z ulicy to po pierwsze a 2 to dowód dowód a nie powtzrasz jakieś głupoty usłyszane
Jakie zasady nie ma zasad
Typowy Polaczek powiadasz przeczytaj co napisałeś bo jak narazie to twój komentarz przypomina typowego Janusza z bloku prawilnosc i sztywne zasady dziecko nikogo norlanego nie obchodzą te wasze zasady bo jak coś się stanie i grunt się pali pod nogami to walicie z dupy jeden na drugiego
haha
glupi czy udajesz ?
w
Say what? #skillz
Anonim
Jak by tak było to by się chłop nie utrzymał 3 dekady z grze
Masakra
Pewne kwestie są niepodważalne. Słuchając jego nut nie tych najpopularniejszych nie sposób odmówić mu ponadprzeciętnych skilli. Robi takie rzeczy z flow jakie dla innych są nieosiągalne żadną pracą. Wytworem to sobie może Mata z Bedoesem być bo choć opanowali w średnim stopniu umiejętności rapowe to warsztatowo słychać jak daleko im do przeciętnego rapera Golden Ery. Barwa głosu Eminema nie do końca mi odpowiada, najbardziej fejmowe numery poza moms spagetti też nie, ale numery t.j. Ringer udowadniają ile trzeba mieć w sobie potencjału. Nawet jeśli jest produktem to równolegle szedł za tym rozwój i szlifowanie rzemiosła co doprowadziło go do bezapelacyjnego miana rapera i to jednego z lepszych raperów.
Wu-Tang
Tekstowo taki Ghostface go zjada.Busta czy Twista dużo lepiej rapują.Ale to tylko moje zdanie.
Anonim
Dokładnie tylko twoje zdanie
JaToJaToJa
Eminem jest wręcz wzorem jak składać rymy, a flow i tekstach nie wspomne. Ludzie nieznający się na tym na czym polega RAP nigdy tego nie zrozumieją
Boss
Zasłużenie jeden z najlepszych brawo
90'S
Zacni artyści wymieniłeś Em zgadzam się z tobą tutaj wszystkich znam słucham i szanuję.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>