Mata na okładce Vogue - wygłasza swój manifest

dodano: 2022-09-27 14:09 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 4)

Popularność Maty przebiła w Polsce wszystkie sufity - tym razem młody raper pojawił się na okładce kultowego magazynu Vogue.

Zamiast tradycyjnej rozmowy wygłosił też manifest: "Czasami patrzę na moje wersy jak na zaklęcia magiczne, a na piosenki jak na duchowe rytuały. Czasami rapuje o światach, które jeszcze nie istnieją, bo wierzę, ze słowa mogą je urzeczywistnić" - mówi Mata.

"Mata wierzy, że jego nowa płyta pomoze młodym ludziom nabrać odwagi do zmienienia rzeczywistości. Sesja okładkowa, w której zgodnie z trendem na słowiańszczyznę i ludowosc pojawiają się szydełkowe akcesoria, to zapowiedź nowego wizerunku Maty, który jest próbą dialogu z Polską tożsamością wizualną" - zapowiada redaktorka naczelna Vogue Polska, Ina Lekiewicz.

Bohaterką drugiej alternatywnej okładki jest za to pisarka Dorota Masłowska, która ostatnio pod szyldem Dorota także pojawiła się w szeregach SBM. "Temat tożsamości wzbudza w nas skrajne uczucia. Emocje rosną, gdy do gry wkracza słowo. Dorota Masłowska, bohaterka drugiej okładki, mówi Wojciechowi Engelkingowi, że literatura to wrażliwe terytorium. Pisarka, mimo imponującego dorobku, jest nieustannie poddawana krytyce, zwłaszcza teraz, gdy jej nowym środkiem wyrazu stał się rap. Dla mojego pokolenia była nie tylko głosem, ale nadzieją na uczestnictwo w świecie, który wydawał się niedostępny” – pisze we wstępniaku do październikowego numeru redaktorka naczelna Vogue Polska.

Tagi: 

Patryk L.
Żenujące, typ z trzema logo adidas na jednym zdjęciu mówi o polskości. Hańba dla tej kultury. Mówię to z pełną powagą, on jest podstawiony przez polityków na bank
Anonim
A co miał założyć? Vistule? Czy może prosto? xd peło ma mate i wojtek jastrząb pis ma eldo, piha, kękę i innych leszczy. Równowaga zachowana.
Anonim
Typ wygląda jak ruski czołgista na tej okładce a oni że to niby magazyn modowy xd
fat_mike
Magazyn wart branzy.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>