Mata stanie przed sądem za posiadanie 1,5g marihuany

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2022-06-02 19:38 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 15)

Głośno było o zatrzymaniu, a teraz Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Macie. Śledczy zarzucają mu posiadanie środków odurzających - czytamy na portalu tvnwarszawa.pl.

"Michał M. został oskarżony o to, że posiadał środek odurzający w postaci ziela konopi innych niż włókniste, o łącznej wadze 1,45 grama netto" - powiedziała Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie. I dodała, że oskarżony został również zatrzymany wraz z nim znajomy, który posiadał 0,39 grama konopi.

Jak ustalili dziennikarze tvnwarszawa.pl, obaj przyznali się do winy, dodając że marihuanę posiadali na własny użytek.

Zgodnie z artykułem 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, posiadanie marihuany jest zagrożone karą do trzech lat więzienia. Jednak w ustawie można również przeczytać, że, jeśli są to "środki odurzające lub substancje psychotropowe w ilości nieznacznej, przeznaczone na własny użytek sprawcy, postępowanie można umorzyć również przed wydaniem postanowienia o wszczęciu śledztwa lub dochodzenia, jeżeli orzeczenie wobec sprawcy kary byłoby niecelowe ze względu na okoliczności popełnienia czynu, a także stopień jego społecznej szkodliwości"

***

Popkillery 2022 - Aftermovie

Tagi: 

Anonim
Serio 2k22 a w Pl karaja za gieta zioła kraj betonowych głów
zielarz
oj +1 byczku
15Rachel
Racja, koleś. Ten zjebany system nigdy się nie zmieni. Za kilka lat będą karać za miligramy maryśki
Salazar
Narkomani za kraty. A tak serio to powinni znowelizować ta ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii i usunąć przesłankę która umożliwia umorzenie postępowania w przypadku znikomej ilości, a za to wprowadzić karę grzywny za gram 5000 zł to nie którym by się odechciało palić a i wpływy do budżetu by się zwiększyły.
Xde
Haha, nie boją sie palić jak jest kara wiezienia a beda sie bali jak bedzie grzywna xD A pomyslałes jakby sie zwiekszyly wplywy do budżetu gdyby każdy dorosły człowiek mógł sobie kupić opodatkowane zioło w sklepie?
Salazar
Napisałem o jednej przesłance z ustawy, w moim wpisie nie ma nic o likwidacji kary więzienia, ale czego ja oczekuje od słuchacza polskiego rapu choć bardziej pasuję potoczna nazwa: pedaliada.
Ciupaga
A alkohol cacy? Jest przyzwolenie, bo wszyscy piją. A to chyba większe zło niż palenie
Ganjasmoker
Wstawaj,zesrales sie
Pan Truskawa
Po co wpływy do państwa jak i tak nigdy nie ma pieniędzy na nic. Gdyby ktoś rozsądny rządził to Polska by tak nie wyglądała.
ODB RIP
Dokładnie. Polska ma zadłużenie takie, ze już nie jesteśmy suwerennym krajem. A oni coś o jaraniu
wegwh3h3hh
Nie wiem w jakiej czesci kraju zyjesz, ale u nas drogi, gminne budynki, parki, szkoly, imprezy gminne etc. mają się bardzo dobrze.
Patryk L.
A myślisz, że skąd te pieniądze i jakim kosztem? Rząd zaciąga długi bez perspektywy na ich spłatę i dlatego teraz wpychają kraj do cudzej wojny
Rmc
Szkoda mi Maty... Kupił 1.5 dostał 1.4 nosz kuierwa
Komsi
To tylko przykrywka, pozwali go za chujowy rap
szast_prast
Będzie oskarżał prokurator który wraz z kolegami wciągnęli 10g kokainy w ostatni weekend.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>