Kazik - o inspiracjach rapem, Kalibrze 44, nieodbieraniu Fryderyków, ukrytym talencie (Rentgen)

Dziś mija 30 lat od premiery "Spalam się" Kazika - pierwszej polskiej płyty tak mocno inspirowanej rapem i albumu, który przetarł wiele szlaków dla rapowanej formy w Polsce.

To właśnie z tej okazji na gali Popkillery 2021 przyznaliśmy legendarnemu wokaliście nagrodę za całokształt dokonań na rzecz kultury hip-hop. Dziś natomiast na rocznicę mamy dla Was specjalny materiał - wywiad w ramach cyklu Rentgen! Uzupełnienie godzinnej rozmowy Hirka Wrony z Kazikiem Staszewskim oraz szereg ciekawostek, o których mogliście nie słyszeć.

Jaki był pierwszy album rapowy, który usłyszał? Kto w polskim rapie jako pierwszy go zaintrygował? Którą z nagród otrzymanych przez lata ceni najbardziej? Jaka jest historia nieodbierania Fryderyków? Jakiej rzeczy w swojej 40-letniej karierze żałuje? Przy którym z utworów obawiał się, że tekstowo mógł polecieć za ostro?

Przy okazji przypominamy też video z wręczeniem Kazikowi Złotego Popkillera - była to jedna z bardzo niewielu nagród, które zdecydował się odebrać osobiście przez 40 lat kariery!

Kazik - o inspiracjach rapem, nieodbieraniu Fryderyków, ukrytym talencie (Rentgen)

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>