Mata ze swoim zestawem w McDonald's... a Internet płonie

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-10-18 20:40 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 10)

Mata został pierwszym polskim raperem, który ma swój zestaw w McDonald's. Od dziś ruszyła kampania, dzięki której członek Gombao33 dołączył do Michaela Jordana, Travisa Scotta czy koreańskiego BTS, którzy również wprowadzili do Złotych Łuków swoje zestawy.

Cała akcja "Mata przejmuje Maka" ma potrwać 33 dni, a towarzyszą jej też specjalne ubrania oraz promocyjny spot, w którym widzimy Matę z ekipą Gombao33. Jest rekordowy szum i skala, jest i... burza w niemuzycznej części internetu. Padło magiczne "Magik przewraca się w grobie", a Mata został też nazwany odpowiedzialnym za otyłość dzieci.

Poniżej spot reklamowy, a pod nim pozwolimy sobie przytoczyć jedynie dwa z barwniejszych komentarzy od dziennikarzy czy aktywistów.

Jak Mata przejął Maka

Psychoterapeuta Robert Rutkowski:

"„Magik” czyli Piotr Łuszcz, tragicznie zmarły raper, którego poznałem osobiście dawno temu w warszawskim klubie Remont, członek legendarnych formacji Kaliber 44 i Paktofonika, przewraca się w grobie. Na naszych oczach bunt pokoleniowy dokonuje żywota. Umiera w zwałach tłuszczu, piętrzących się od śmieciowego żarcia oraz dusi się z chciwości. Czy jest to jeszcze tragiczne, czy już śmieszne, każdy niech oceni sam. Ikonę pokolenia „ileśtam” korumpuje niezbyt sympatyczne korpo. Od „Jestem Bogiem” do „Zestaw Maty”. Jak dobrze być już w smudze cienia… "

Dziennikarka i specjalistka zdrowego żywienia Katarzyna Bosacka:

"Dlaczego dzieci jedzą śmieci? Bo bez obciachu promują je znane nazwiska! Od dzisiaj w McDonald’s można kupić zestaw, który powstał we współpracy sieci z raperem – „Matą” Michałem Matczakiem. Mata to artysta, który bije rekordy popularności głównie wśród młodego pokolenia i tu pojawia się pytanie… Czy współpraca rapera z McDonald’s i tym samym promowanie przez niego jedzenia typu fast-food wśród młodzieży jest fair? Wątpliwe. (...) Zestaw promowany przez Matę zawiera aż 1119 kcal - to połowa dziennego zapotrzebowania energetycznego dla nastolatka... Każdy kto promuje niezdrowe jedzenie, musi brać część odpowiedzialności za otyłość wśród dzieci. Amen."

Mata - wywiad: o płycie "Młody Matczak" i jedynym koncercie na lotnisku (Popkillery 2021)

Tagi: 

polski rap gówno
te pismaki wszystkie chuja warte, tylko łakowi hype nakręcają. kto chce to kupi, co im do tego
Hahahaa
Idiotyczne gadanie, przecież mak to miejsce głównych spotksn młodych ludzi. Czy to z mata czy bez i tak maka jesc beda. Zbedny komentarz jakiegoś psychologa bo i tak nic to nie zmieni..xD
Killarmy
Pewnie Peja i Słoń wkurzeni, że mu po ziomku jadą. Matt słuchają tylko dzieci, taka prawda. Dzieci w MacDonalds a normalni ludzie w klubach
Seko
I dobrze mówi. Dzieci bezmyślnie naśladują swoich idoli, jeśli Mata promował by zdrowy styl życia, i dołączyli do niego inni raperzy, to miało by to niebagatelny wpływ na psychikę młodych ludzi. Niestety oni czerpią wzorce, i to nie ich wina, po prostu jest to element młodości. Dorosły artysta musi mieć świadomość odpowiedzialności jaką bierze za przedstawianie w dobrym świetle hedonistycznego trybu życia, przedmiotowego traktowania kobiet, kultu pieniądza, i używek.
baRRap
Kiedy coś o rapie?
90'S
No i popkiller promuje go tu tego łaka na lewo i prawo brawo niema innego tematu niż ten mata tfu.
Kl@un Szyderca
Hahahaha. Wszystkim dupska pękły bo Mata pewnie gruby hajs przytulił za taką reklamę. I tutaj jest problem. Każdy ma gębę pełną frazesów a chętnie zrobiłby to samo na jego miejscu. Teraz młodzi raperzy, nie ważne czy dobrzy czy kompletne łaki robią takie siano, że stara gwardia z zazdrości zęby zjada (o ile jeszcze je ma). Jak się gadało "nie dla sławy i nie dla pieniędzy" to teraz głupio jak ktoś kilkaset koła zgarnia obok. Dlatego TDF jest tak znienawidzony, od początku mówił jasno, że chce zarabiać hajs i to robił co wszystkich bolało.
Anonim
Trochę masz rację ale zauważ że u tedego gadanie o zarabianiu skończyło się na gadaniu. Taki zarobas a siedzi w małym mieszkaniu od matki. Ja znam ludzi co mają dużo więcej a nie mieli łatwego startu w postaci bananowo-partyjnych rodziców ani tak łatwej i dochodowej pracy jak rap. Więc skończ ten mit tedego zarobasa bo on miał w pewnym momencie problem się z tej muzyczki utrzymać i sam mówił że ,,praca w chujowej telewizji" pomogła mu przetrwać.
Bez kitu
Jezeli ktos pisze ze Mata jest odpowiedzialny za otylosc w Pl to jest pajacem.Reklamy Mc byly od dawna jakos nikt wczesniej nie mial problemu do aktorow w nich grajaxych
wupe
mata to taki łak że szok

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>