Łap RAP! - warsztaty taneczne w tę sobotę poprowadzi Grędziu!

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News, Sport
dodano: 2021-09-22 08:00 przez: Kontakt (komentarze: 0)

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu serdecznie zaprasza do udziału we wszystkich wydarzeniach projektu edukacyjno-artystycznego „Łap RAP!”. Ideą przedsięwzięcia jest zaprezentowanie bogatego i zróżnicowanego dorobku kultury hip-hopowej.

25 września 2021 r. o godz. 11:00 oraz 12:30 zapraszamy na warsztaty taneczne „Hip-hop dance”, które poprowadzi Jakub „Grędziu” Gręda.

Taneczna historia „Grędzia” rozpoczęła się, gdy skończył 4 lata, czyli… w 1993 r. To właśnie wtedy postawił on swoje pierwsze taneczne kroki w nidzickim klubie TAN, gdzie poznał styl Hip-Hop Dance (ówcześnie znany jako Rap Dance), który łączył razem z elementami akrobatycznymi. Była to miłość od pierwszego wejrzenia, a zarazem początek pięknej przygody, podczas której Grędziu zdobył wiele prestiżowych nagród, był wielokrotnym medalistą oraz laureatem zawodów tanecznych. Do jego najważniejszych osiągnięć należy zaliczyć m.in.: 5-krotne Mistrzostwo Świata, 3-krotne II-gie Wicemistrzostwo Świata, 14-krotne Mistrzostwo Polski, 9-krotne zdobycie Pucharu Polski, 3-krotne zwycięstwo Wirującej Strefy. Ponadto Grędziu reprezentował Polskę podczas Eurowizji dla Młodych Tancerzy w 2003 r. w Amsterdamie, a za swoje osiągnięcia w 1997 r. został nagrodzony przez Ministra Kultury i Sztuki, w 2011 r. przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a także wielokrotnie przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Obecnie Grędziu stara się zarażać swoją pasją młodsze pokolenie, dzieląc się wieloletnim doświadczeniem i zdobytą wiedzą (jest absolwentem AWFiS w Gdańsku) – prowadzi warsztaty taneczne i akrobatyczne, sędziuje zawody taneczne, natomiast na co dzień jest pedagogiem w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. Janiny Jarzynówny-Sobczak w Gdańsku. Warsztaty będą wspaniałą okazją do rozwijania muzykalności, kreatywności, indywidualności oraz sztuki improwizacji, a wszystko to w rytmie hip-hopu.

Dzieci w 9–12 lat zapraszamy o godz. 11:00 , natomiast młodzież w wieku 13–18 lat zapraszamy o godz. 12:30.

Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasach Amfiteatru.

Zaznacz obecność na wydarzeniu FB

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>