Kurtis Blow tańczy do swojego hitu opuszczając szpital po operacji!

W grudniu do sieci trafiło urzekające video. Kurtis Blow, legendarny raper aktywny jeszcze w końcówce lat 70, opublikował nagranie, na którym po opuszczeniu szpitala po transplantacji serca tańczy w oldschoolowym, hip-hopowym stylu.Raper, który swoją karierę rozpoczął pod koniec lat 70, zmagał się z problemami serca od 2016 roku. Na początku grudnia lekarze wykonali u niego transplantację serca, a pod koniec miesiąca opuścił on szpital. Wtedy też podzielił się wspomnianym nagraniem.

Kurtis Blow jest autorem pierwszej rapowej piosenki, która została wypuszczona przez majorsowy label. Kawałek "Christmas Rappin" ujrzał światło dzienne w 1979 roku i sprzedał się w nakładzie 400 tys. kopii. Ponadto artysta był pierwszym raperem, który otrzymał solowy kontrakt, a jego kolejny singiel "The Breaks" jest pierwszym singlem rapowym certyfikowanym jako złoty. Blow współpracował m.in z inną legendą w osobie Grandmastera Flasha, a jego utwory doczekały się niezliczonych nawiązań na przestrzeni lat.

Pod spodem filmik, który opublikował na swoim profilu w ostatnich dniach były członek Slum Village i jeden z najlepszych tekściarzy w grze - Elzhi, apelując, aby składać legendom hołd, kiedy jeszcze żyją. Warto też przy okazji wspomnieć, że pod koniec września zeszłego roku Elzhi wydał nowy, już piąty w karierze solowy album "Seven Times Down, Eight Times Up".

Tagi: 

Soprano
Super szacun!!!!!
Tomaszu
Legenda. Peace you
93 to najlepszy rok w rapie
Duże elo dla Kurtisa! Zdrowia!

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>