Czy jest szansa na dokument o Peji? Raper stawia warunek

kategorie: Polska, Film, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-10-06 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Głośno ostatnio o dokumentach dotyczących Molesty i Quebonafide. Czy jest szansa na takowy film poruszający temat Peji?

"Dokument to jest świetna rzecz, fajnie coś takiego zrobić, bo to najlepsza dokumentacja działań na przestrzeni lat. Korzystasz z archiwów własnych i zasobów ludzi, dowiadujesz się swojej historii z perspektywy innych, widzisz materiały, które ujrzały światło dzienne po raz pierwszy. To wszystko scalone w całość musi dawać niezłego kopa i niezłą energię. Mam mnóstwo materiałów, więc byłoby z czego go uszyć. Ale gdyby miał powstać taki film, to tylko i wyłącznie wtedy, kiedy mógłbym usiąść z Decksem przy jednym stole i ten film złożyć, wypowiedzieć się. Wówczas miałoby to sens. Jak opowiadać historię nie wspominając tego wspólnie? Oczywiście - można nas nagrać osobno, ale nie byłoby do końca takie jakie być powinno" - mówił Peja w trakcie rozmowy na żywo w serwisie Rapnews. Video zobaczycie poniżej - pytanie od fana dotyczące dokumentu pojawia się 47:45

Na slajdach pod filmem przypominamy również obszerną sesję Q&A Peji, w której odniósł się on m.in. do pytań o twórczość innych raperów - w tym o możliwe nagrywki z Białasem, Śliwą, Fokusem, Kalim, Quebo, Rogalem DDL czy wspólne projekty z Icemanem lub Gandziorem. Nie zabrakło też opinii o nowym singlu DJ-a Decksa, twórczości Tedego czy Pięć Dwa. Peja pochylił się też nad pytaniem "czy nawijka z przekazem wróci do łask u młodych", czy będzie coś o Decksie w powstającej autobiografii oraz wspomniał w którym roku pierwszy raz usłyszał rap.

Galeria

Tagi: 

Nasir Jones
Z Białasem nagrywka,czy Fokusem?Może z Rodowiczką,albo Piaskiem.A potem się dziwią,że średnia wieku fanów rapu się zaniża.
Kr3t
kto jak kto ale Rychu ma jedną z lepszych historii w PL rapie na film
Aha
Już kiedyś było coś takiego. Nazywało się to blokersi
Fungo
Zawsze uważałem że Peji chyba najbardziej należy się dokument. Owszem, byli "Blokersi" ale to było raczej przedstawienie całości kultury w której Rysiek jest jednym z wielu uczestników, natomiast jemu należy się poświęcenie mu uwagi w całości i nie rozumiem dlaczego do tej pory nikt podobnego projektu nie zrealizował bo temat jest pierwszorzędny - chłopak który wychowywał się w slumsach, który mając raptem "naście" lat znalazł swoją matkę martwą, któremu ojciec się rozpił a on sam z tym ojcem chlał aż do jego śmierci kiedy Rysiek miał bodajże 20 lat, który żył potem w mieszkaniu bez okien, bez pieniędzy ale który to kochał muzykę, to co robił i któremu udało się dojść do poziomu jednego z najlepszych i zapewne najbogatszych raperów w Polsce. Chłopak który na scenie rapowej istnieje od 93-go roku kiedy to wielu aktualnych słuchaczy tego nurtu nie było jeszcze na świecie, którego projekt "Slums Attack" istnieje nieprzerwanie już 27 lat !!! Raper, który miał okazję współpracować z takimi legendami ze Stanów jak Onyx, Jeru The Damaja, Big Shug czy też Ice-T, ktory jest istnym fanatykiem rapu, posiada na jego temat przeogromną wiedzę a który nie ubliża przy tym innym gatunkom muzycznym, którego utwory kształtowały nurt hip-hopowy w całym kraju a który to w końcu został szczęśliwym mężem, ojcem, właściciele wytwórni i jest żywym dowodem na to, że jeśli robi się to w co się wierzy i co się kocha, a przy tym ma się odrobinę szczęścia - to można osiągnąć sukces. I za to wszystko należy mu się szacunek w postaci takiego dokumentu, w pełni na jego warunkach.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>