JWP/BC "19:20" - teledysk i finał akcji Bitwa Warszawska 2.0

video
dodano: 2020-08-15 22:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

JWP/BC to trzeci uczestnicy akcji Bitwa Warszawska 2.0. W symbolicznym dniu 100. rocznicy Cudu nad Wisłą do sieci trafił teledysk do utworu "19:20".

"19:20" JWP/BC to trzeci i ostatni teledysk, powstały w ramach Bitwy Warszawskiej 2.0. Przekrojowy zestaw artystów pozwolił ukazać 100. rocznicę Cudu nad Wisłą w trzech, zupełnie odmiennych perspektywach.

W swoim utworze JWP/BC położyli akcent na zawsze bliską hip-hopowi wolność. W tym niełatwym do poruszenia temacie Jaśnie Wielmożni Panowie zdołali uciec od zbędnego patosu i nadęcia, idąc w stronę wdzięczności oraz solidarności. Ukazany w teledysku Alexa Paka obraz Warszawy, staje się dla nas czymś, za co chcielibyśmy podziękować przodkom, którzy musieli walczyć o wolność.

Teledysk miał swoją oficjalną premierę w Warszawie, punktualnie o godzinie 19:20 w newonce.bar. W ramach akcji Bitwa Warszawska 2.0 ukazały się również dwa klipy – "100" Zipery oraz "Dużo małych cudów" Kuby Knapa. Wszystkie trzy kawałki wyprodukował Magiera. Wszystkie teledyski, podobnie jak dodatkowe, zakulisowe materiały video można obejrzeć poniżej na oficjalnej playliście projektu.

Bitwa Warszawska 2.0 to kolejna po Sztuce Niepodległej i zeszłorocznej Gwarze Niepodległej inicjatywa spod szyldu Druga Strona Ulicy. Jej założeniem było oddanie szacunku bohaterom wydarzeń sprzed 100 lat i przypomnienie, że byli nimi zwykli Polacy, którzy dzięki zbiorowemu wysiłkowi dokonali tego co wydawało się niemożliwe. Poprzez współczesną muzykę udało się pokazać, że ważne wydarzenia historyczne sprzed 100. lat mogą być również inspiracją do dzisiejszych działań w ramach solidarnej wspólnoty.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>