9 lat temu wystawiliśmy Młode Wilki Na Front...

To już 9 lat od kiedy postanowiliśmy zmaterializować swój ambitny pomysł stworzenia czegoś na kształt polskiej odpowiedzi na XXL Freshmen - chcąc zebrać i połączyć najciekawsze nowe twarze polskiej sceny, podziemnych wyjadaczy zasługujących na ekspozycję po kilku latach intensywnej pracy oraz talenty, które dopiero co ukazały się na horyzoncie, wdzierając przebojem do gry. Wiedzieliśmy co, nie do końca wiedzieliśmy jeszcze jak - szczególnie, że wyjściowy budżet, którym na ten cel dysponowaliśmy wynosił równiutkie 0 złotych.

A jednak udało nam się ideą zarazić innych - Ostrego, który bezproblemowo dostarczył potężnie rozbudowany bit; Dwaem Media Group, które zgodziło się nakręcić klip jedynie za zwroty kosztów transportu; Bartosza z Endefisu i Studio Szabrownix oraz Anemika i Dobrzejeststudio, którzy zgodzili się użyczyć nam na cały dzień miejsca; klub WhyNot?, który użyczył nam miejsca na specjalne graffiti i w końcu UrbanCity, które wsparło nas finansowo jak i logistycznie przy produkcji płyt. Równie entuzjastycznie odnieśli się do akcji sami zaproszeni raperzy - Medium (dziś Tau), Białas, Gedz, Bonson, Vixen, Shot, Bisz, Tusz Na Rękach, Kaiteu, Śliwa, Rekord oraz Green.

Wydawało się, że mało fortunny może być termin - w końcu ruszaliśmy w pierwszy weekend lipca, w trakcie trwania Openera, a klip ukazał się już na początku sierpnia, gdy frekwencja przy komputerach była jeszcze mniejsza (tak, wtedy nie istniał jeszcze dostępny szeroko internet w telefonach). Nic z tego - odbiór, zainteresowanie, ilość dyskusji, komentarzy i wsparcie całej czołówki polskiej sceny przerosły nasze oczekiwania wielokrotnie, akcja Młode Wilki na stałe wpisała się w kalendarium sceny a ja sam od tego czasu pytanie "kto będzie w tym roku Młodym Wilkiem?" słyszę nieustannie i rokrocznie. Patrząc na tę prawie-że-okrągłą rocznicę postanowiłem przypomnieć Wam zdjęcia z planu pierwszej edycji naszej akcji - mi samemu ogląda się to mega sentymentalnie, szczególnie porównując do koncertu Młode Wilki All-Stars na Open'erze oraz do tego, jak wyglądały Młode Wilki 7, czyli tygodniowego wyjazdu do Chorwacji, gdzie zainstalowaliśmy studia w wynajętych willach.

Zdjęcia: Wojtek Koziara, Hipolit Ster (Warszawa, cz. 1), Mariusz Cieniawa, Mateusz Natali (Wrocław, cz. 2)

Tutaj przypominamy video, a pod nim już zdjęcia...

Popkiller Młode Wilki - Na Front (prod O.S.T.R.)

Galeria

sitek oddaj flow fivio
Słuchałem tego jakiś czas po wyjściu ale i tak mało w was hh kiedyś było więcej. Vixen,Bisz,Śliwa,Green wtedy jedyni warci uwagi a jak dziś skończyły młode wilki to szkoda gadać.
Popkiller
Najmocniejsze składy, to edycja 1 i 4. Między innymi Bisz, Białas, Gedz, Adma, Guzior, Klarenz. Młode Wilki to najlepszy Wasz pomysł. Ostatniej edycji nie dało się już łyknąć, wszechobecne piski i nadmiar autotune'a jest już nie tyle niesmaczny co asłuchalny.
Komsi
9 lat promocji łakow, jest się czym chwalić
21:22 27
Spoko Edycja była, druga też była spoko . Wtedy Frekwencja była różna, bo wiele osób miało laptopy w pracy lub gdzieś, ja w domu na stacjonarnym , który do dzisiaj leży
Eld
Pora wrócić do tych tekstów, które miały coś sensu Wyrażały co w sercu jest, pora wracać! Pora wrócić do tych zwrotek, które wbijały w fotel I sprawiały, że żyć się chce, pora wracać! Ktoś to musi rozpocząć żeby zmienić świadomość Żeby wierzyć na nowo w sens, pora wracać! Pora mierzyć wysoko oraz patrzeć szeroko By odnaleźć tej drogi cel Tau/Medium :)

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>