5 dobrych produkcji filmowych, w których wzięli udział raperzy

Ice Cube jako Doughboy

4 marca na antenie stacji FX wystartował nowy serial Kevina Harta i... Lil Dicky'iego. Dave opowiada o perypetiach opartych o prawdziwą przeszłość rapera. Przypadek autora Professional rapper nie jest odosobniony. Na przestrzeni lat, wielu artystów romansowało z kamerą, z czego wyszło kilka wartych uwagi produkcji.

Bajer z Bel Air

Zanim Will Smith na dobre został aktorem, w świecie popkultury zaistniał jako The Fresh Prince. Co ciekawsze, razem z DJ-em Jazzy'm Jeffem otrzymali pierwszą nagrodę Grammy za najlepszy występ rapowy. Popularność duetu zaczęła mocno spadać, a Smith roztrwonił większość pieniędzy. Z pomocą przyszedł mu Quincy Jones, proponując rolę w serialu. The Fresh Prince of Bel-Air zadebiutowało w 1990 na antenie NBC, gdzie emitowano go kolejne 6 lat. Sitcom opowiada o losach Willa, nastolatka z zachodniej Filadelfii, którego wysłano do rodziny w tytułowym Bel-Air.

Chłopaki z sąsiedztwa

Film Johna Singletona to prawdopodobnie najlepszy obraz, w jakim zagrał Ice Cube. Charyzmatyczny Doughboy, którego wykreował raper, fantastycznie uzupełnia się z pierwszoplanową postacią Tre Styles'a, którego odegrał Cuba Gooding Jr. Dramat rozgrywający się na ulicach South Central w Los Angeles to jedna z najważniejszych produkcji fabularnych dotykających tematyki gangów i całego afroamerykańskiego społeczeństwa początku lat 90.

Atlanta

Donald Glover stworzył świetny serial. Po prostu. Powstałe, do tej pory, dwa sezony to zbiór historii o Ernie, jego kuzynie raperze, ich kumplu Dariusie i dziewczynie, z którą Ern ma dziecko - Van. Każdy z odcinków to oddzielna opowieść. Childish Gambino opisał szereg, przede wszystkim, przyziemnych kłopotów i trosk, przeplatając je humorem. Głównie za sprawą Dariusa, odgrywanego przez Lakeitha Stanfielda.

Juice

Raperzy bardzo dobrze odnajdują się w dramatach. Pomijając przykład Ice Cube'a, potwierdza to również Tupac Shakur. Juice Ernesta R. Dickersona opowiada o grupie przyjaciół z Harlemu. Film opisuje jak czwórka nastolatków, próbując odnaleźć się w ówczesnych realiach, postanawia napaść na sklep. Na szczególną uwagę zasługuje ewolucja Bishopa, postaci granej przez 2Paca.

Dzień próby

Fabuła Dnia próby brzmi jak każda inna fabuła kina akcji. Młody policjant trafia pod opiekę starszego i próbuje odnaleźć się w nowej sytuacji. W tym wypadku dużym plusem jest obecność Denzela Washingtona odgrywającego Alonzo - skorumpowanego policjanta, któremu bliżej do przestępcy, niż stróża prawa. Aktora nagrodzono za tę rolę m.in. Oscarem. Oprócz Denzela, na ekranie pojawiają się Dr. Dre oraz Snoop Dogg.

skhv
Brakuje Hustle & Flow z Ludacrisem. Myślę że dla wszystkich fanów południa film jest top 1 w tej tematyce. Dodatkowo three six zagrneli Oscara za muzę która jest w tym filmie. Pozdro
Abcd
Dodałbym Andre Benjamina. Wystąpił np.w całkiem dobrym filmie- Czterej Bracia.
Zibo
A 8 mila?
discomarioking
Trespass 1992 studenci 1995 belly 1998 Clockers 1995 ZBYT BLISKO WROGA 1999 Ciężka próba 1991 Łowcy umysłów 2004 i wiele innych
Sadboy
DMX - Romeo musi umrzeć i Od kołyski aż po grób
KDE
Zdecydowanie brakuje Clockers i Studentów. Dzień Próby w tym zestawieniu trochę się mija z tematem.
Dfggt
Menace ll society, tam grał MC eight.
Komsi
Ja mam sentyment do filmu The Wash, może i nie był najwyższych lotów, ale miło wspominam, a rola Eminema to majstersztyk;p
Nekla
State Property! Kozacki film produkcji Roc-A-Fella Jay-Z'iego, gdzie przewija się cała ekipa tej wytwórni, a w dwójce dodatkowo kilku innych starych graczy z Bronxu, Queensa czy Brooklynu.
Anonim
Jeszcze Friday z Ice Cube'em
Anonimowy
A Mac & Devin Go To High School
Panicz
A co z filmem "Belly" gdzie gra m.in. NAS czy DMX?
Shaolin Masta
Belly i How High
Kubster
A Co z filmami Vegi i Fabijanskim
jim
new jersey drive

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>