Dobry Vibe na Trudny Czas #21 - wybiera Marcin Natali

fot. Young Sandi

W mediach znajdziemy obecnie masę strachu, ciemnych wizji i atakujących z każdej strony negatywnych treści. Wszystko generuje niepewność, stres i pogłębia zdenerwowanie. Czy muzyka nie służy też temu, by oderwać się od takich emocji? Czy muzyczne media nie są jednymi z niewielu które mogą choć trochę od tego uciec i dać ludziom trochę wsparcia i otuchy w obecnej ciężkiej sytuacji pełnej znaków zapytania?

W 21 odcinku cyklu "Dobry Vibe na Trudny Czas" porcja muzycznego słońca od Marcina!

Dillon Cooper - Cherry Lemonade

Przeprowadzka z rodzimego Brooklynu do Kalifornii zdecydowanie wpłynęła na Dillona Coopera korzystnie, a MC kojarzony z klasyczną miejskim rapem rodem z NY zyskał nową energię - którą dzieli się w zaraźliwie pozytywnym "Cherry Lemonade". Kalifornijskie słońce, rollerskating po ulicach, chillout w basenie i beztroski klimat przywołujący złote lata 90... oraz wisienka na torcie - swoisty tribute dla 2Paca poprzez nawinięcie 3. zwrotki charakterystycznym flow 'Paca. Today's a good day!

Dillon Cooper - Cherry Lemonade (Official Video)

Jaycee - One Of These Days

W drugim strzale w mojej selekcji "Dobrego Vibe'u" przenosimy się daleko, bo aż do Zachodniej Australii, skąd pochodzi Jaycee - australijsko-jamajski raper, wokalista, producent i multi-instrumentalista. "One Of These Days" to natomiast jeden z najpiękniejszych tracków, które odkryłem kompletnym przypadkiem surfując po YouTube'ie - ba, chyba nawet poprzez komentarz Jaycee pod jednym z klipów, w którym artysta prosił, aby sprawdzić jego muzykę. Na ogół takie komentarze prowadzą do średnich nagrań, tym razem trafiłem na diament. /// Polecam też oryginalny utwór, który Jaycee wysamplował, soulowy klasyk

Tick the box count the days, hope the pay's on the way
Take a break and I pray for my loved ones stay safe
And I wait but the weight on my shoulders is great
But I'm grateful for these days that I wake

Jaycee - One Of These Days (Official Music Video)

Ciscero ft. Masego, KP, Ambriia - Good To Know

No i na koniec kolejna perełka, która niezawodnie - w połączeniu z tętniącym życiem, optymizmem i zabawą klipem - zawsze wywołuje u mnie wielki uśmiech na twarzy. Dillon Cooper śmigał na rolkach, a pochodzący z rejonu DMV (Columbia, Maryland, Wirginia) Ciscero wjechał na scenę na... wrotkach, u boku przesympatycznego, prezentującego wieczny luz Masego. W rezultacie dostajemy numer, który buja, poprawia humor i uzależnia. Feel good music! /// Polecam też utrzymany w podobnym klimacie klip Domo Genesisa i Andersona .Paaka "DAPPER"

Ciscero - Good To Know feat. Masego, KP & Ambriia (Prod. by McClenney) Official Music Video

Wcześniejsze odcinki cyklu

Wszystkie 3 numery znajdziecie poniżej na playliście (układ chronologiczny od 1 odcinka) - selekcję w ramach cyklu "Dobry Vibe na Trudny Czas" będziemy prezentować Wam na dedykowanych playlistach YT i Spotify, tak by można było odpalić sobie całość za jednym zamachem i zbiorczo łapać muzyczne wibracje! Na playliście Spotify brak jedynie numerów, których nie ma w serwisie.

FRU
DAPPER wymiata, świetny numer!

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>