R.I.P. Ty - nie żyje legenda brytyjskiej sceny...

dodano: 2020-05-07 23:15 przez: Marcin Natali (komentarze: 2)

Przybijająco smutne wieści z Wielkiej Brytanii - w wieku 47 lat zmarł Ty, jeden z najbardziej znanych i szanowanych artystów hip-hopowych w UK... Na początku kwietnia media brytyjskie obiegła informacja o tym, że Ty trafił do szpitala z komplikacjami związanymi z zarażeniem koronawirusem. Krótko po tym wprowadzony został w stan śpiączki farmakologicznej.

Ostatni update, jaki pojawił się 19 kwietnia na stronie ze zbiórką mającą wesprzeć finansowo artystę w tym trudnym czasie, informował, że Ty opuścił oddział intensywnej terapii i odpoczywa oraz dochodzi do siebie na normalnym oddziale. Miał się ponoć dużo lepiej, a zdanie "Pamiętajcie - brak informacji to dobra informacja" napawało optymizmem. Raptem kilka dni temu znów sprawdzałem tę stronę - nie widząc żadnego info, byłem przekonany, że Ty wraca do sił... Przyjaciółka rapera, zakładając ów fundraiser, nazwała go "latarnią dla społeczności" prosząc, aby tym razem to społeczność była latarnią, prowadzącą jego. Dzisiaj ta latarnia zgasła...

Lokalna legenda londyńskiego Brixton, MC aktywny na scenie od początku millenium, mający na koncie współpracę z takimi artystami jak De La Soul, Zion I, Roots Manuva czy Speech z Arrested Development - Ben Chijioke mocno zaznaczył się na scenie w ciągu trwającej niemalże 20 lat kariery. W przyszłym roku jego debiut "Awkward" ochodzić będzie 20. rocznicę wydania.

W swojej muzyce Ty niósł nieskończone pokłady optymizmu i zaraźliwie pozytywnej energii, skąpane w melodyjnym, energicznym brzmieniu. Ja osobiście wkręciłem się w jego twórczość mocniej na przestrzeni ostatnich dwóch lat, odświeżając stare projekty takie jak przełomowe "Upwards" z 2003 roku, ale też "Closer" z roku 2006 czy kapitalne "Special Kind of Fool" (2010). Z zakupem CD ostatniej, piątej solowej płyty Ty'a "Work Of Heart", nosiłem się od kiedy trafiła do sklepów w 2018 roku - sfinalizowałem jednak tę ideę dopiero kilka dni temu. Składając zamówienie z oficjalnej strony artysty, zostawiłem komentarz z pozdrowieniami, życzeniami zdrowia oraz grzeczną prośbą o autograf... Dzisiaj mogę jedynie napisać - spoczywaj w pokoju Ty, dziękuję Ci za całą muzykę... Rest In Paradise.

Pod spodem jeden z najbardziej znanych utworów w dorobku Ty'a, singlowy hit "Wait A Minute" z 2003 roku, teledysk "Brixton Baby" promujący LP "Work Of Heart" (2018), pamiętny duet z Roots Manuvą "Oh You Want More" (2003) oraz klipy do utworów "Emotions" (2010), "Let's Start" (2013) i przepełnionego soulem "Like You Never" (2013).

Ty - 'Wait a Minute'

TY - Brixton Baby (AFROPUNK EXCLUSIVE PREMIERE)

Ty - Oh You Want More

Ty "Emotions"

Ty - Let's Start

Ty - Like You Never

Tagi: 

Real HH 90
Rest In Peace Ty jeden z lepszych raperów na Wyspach przykro mi się zrobiło Kurwa Kiedy Skończy Się To Ścierwo zwane koroną Covid 19.
jorgen
jebać gejtsa i 5G !!!

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>