Siles "Na płycie niosę serducho na dłoni" - wywiad

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Wywiady
dodano: 2020-04-27 19:34 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Już za niespełna 3 tygodnie ukaże się debiutancki legal Silesa, uczestnika Młodych Wilków 6, którego preorder możecie zamówić na stronie www.sileslbc.pl. Niedawno ruszył preorder, odsłonięta została tracklista z udziałem takich gości jak Paluch, Tymek, OKI czy Smolasty, do tego Siles odpalił wyczekiwany przez fanów singiel "Winogronowa Fanta". Z tej okazji postanowiliśmy zadać raperowi z Lubaczowa parę szybkich pytań.

Po długich pracach dajesz fanom "Głębię" - swój debiut, nad którym pracowałeś ostatnie 2 lata. Czego przede wszystkim nauczyłeś się w tym czasie i pod jakim kątem się rozwinąłeś?

Zdecydowanie najbardziej wytrwałości. Proces twórczy i dopinanie wszelkich działań logistycznych pochłania sporo czasu i wysiłku. Muszę dopilnować każdego szczegółu, lubię mieć kontrolę nad wszystkim. Na drodze do tego debiutu, oprócz zapału i motywacji spotykało mnie sporo przeciwności, trudnych momentów. Wytrwałość w dążeniu do dzisiejszego dnia pozwala  cieszyć się owocami tej pracy. Myślę, że rozwinąłem bardzo swoje umiejętności zarządzania i pracy z ludźmi, wcześniej wszystko robiłem sam i nie było to tak skomplikowane. Ze strony muzycznej jest to na pewno sam tryb pracy, lepsza organizacja oraz wydajność. Ponad 10h sesji to na ten moment nic nadzwyczajnego. Na ten moment jestem bardziej świadomy tego, jak ma brzmieć moja muzyka i w jaki sposób do tego dotrzeć. Umiejętności wokalne również się polepszyły, cały czas nad tym pracuję.

Czy dotychczasowe single oddają rozstrzał klimatów, które spotkamy na płycie czy szykujesz jeszcze sporo zaskoczeń?

Single, które do tej pory były udostępniane tworzą jedną ze stron tego albumu. Moim zdaniem to co czeka słuchacza po premierze, to bardziej osobista część. Większość pozostałych utworów z "Głębi" to zbiór ważnych przemyśleń, pozostawienie silnych emocji, które dzięki muzyce potrafią poruszyć do refleksji.

A z opinii które do Ciebie trafiają - który singiel póki co najbardziej podoba się fanom?

Ciężko to stwierdzić, ponieważ są bardzo różnorodne. Przez to lista słuchaczy na każdym tracku trochę się różni. Generalnie wszystkie numery cieszą się uznaniem moich fanów, jestem z tego bardzo zadowolony. Jedni wolą banger z Paluchem i Okim, drudzy chwalą luźniejsze i śpiewane numery, znajdą się tacy, którym "ASP" siada najbardziej przez swój unikalny klimat. Mam tylko nadzieję, że po premierze 15 maja więcej osób natknie się na ten materiał. Uważam, że jest to bardzo uniwersalny album, który może trafić zarówno do młodszego, jak i do tego starszego słuchacza.

Siles o "ASP": "Strasznie chciałem puścić teraz solowy singiel"Pierwszą wersję "Winogronowej Fanty" puszczałeś mi jeszcze przed Młodymi Wilkami, wspominałeś wtedy, że to dla Ciebie bardzo ważny i emocjonalny utwór. Jak patrzysz na niego po tych 2 latach? Czy nie jest to Twój najbardziej osobisty track?

Stary, ten numer jest dla mnie dzisiaj tak samo ważny. Poruszam tam bardzo ważne dla mnie sytuacje, to mnie ukształtowało. Słuchając "Fanty" teraz przy jej premierze dziękowałem tylko, że jestem w tym miejscu, a te emocje, które mam już za sobą, pozostają w mojej głowie jako lekcja. Jest to osobisty track, ale bardziej opisujący to, co działo się dookoła mnie. Na płycie czeka sporo numerów, które są moim zdaniem bardziej osobiste, niosą serducho na dłoni, na które każdy może spojrzeć. Taka właśnie wygląda cała moja twórczość.

Siles - Winogronowa Fanta

Tagi: 

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>