Jayo Felony naszym Artystą Tygodnia

dodano: 2020-04-26 22:30 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 12)

Hardkorowi fani od 25 lat wołają na niego zwyczajnie Bullet Loco. Nowemu pokoleniu słuchaczy dał się poznać całkiem nie dawno z imienia i nazwiska, jako James Savage. Pierwsze wrażenie pozostaje jednak niezmienne - każdy, kto przez ostatnie ćwierć wieku przynajmniej raz zetknął się z twórczością Jayo Felony wie, że po tym kontakcie nie tylko ksywka zapada w pamięć. Legenda West Coastu, jeden z najlepszych tekściarzy od Los Angeles, przez Houston i Atlantę, aż po Nowy Jork oraz człowiek, który w pojedynkę wprowadził San Diego na rapowe salony. Zatwardziały crip, niestroniący od beefów, z klasycznym albumem za pasem oraz przynajmniej kilkoma gościnnymi występami, które każdy szanujący się koneser zachodniego wybrzeża powinien wymienić z pamięci niezależnie od okoliczności.

W nadchodzącym tygodniu przedstawię Wam jego Crip-Hop z bliższej perspektywy - od najważniejszych klasyków aż po najnowszy materiał, którego premiery doczekaliśmy się w końcu po dłuższej nieobecności w zeszłym roku. Całość zwieńczy zapis kilkunastominutowej rozmowy, jaką miałem okazję przeprowadzić z artystą przy okazji listopadowego koncertu w Warszawie, w ramach trasy "West Coast Takeover Tour", której przewodniczył Xzibit. Panie i Panowie - Jayo Felony Week uważam za otwarty! #DaygoFinest

Wszystkie artykuły znajdziecie na bieżąco tutaj

Kobert
Czekałem na to!
Paweł Miedzielec

Dobrze wiedzieć, że będę miał przynajmniej jednego czytelnika :)

Popkillah
Mietek, działaj więcej na tej stronie. Razem z Marcinem robicie dobra robotę!
Paweł Miedzielec

Dzięki, staram się ale nie mam już tyle wolnego czasu ile wcześniej by regularnie dzielić się z Wami zajawką - it's all about the benjamins baby:)

Bog rapu
Wkoncu cos od mietka
Ddddddd
Mietek, dzięki że znowu coś publikujesz! Nie jesteś tego świadom, ale m.in. dzięki Tobie posiadam wiedzę i zajawkę na temat west coastu. Mimo że nigdy się nie spotkaliśmy to uważam Cię za starszego brata, który pokazał mi o co w tym wszystkim chodzi. Co jakiś czas oglądam Twoje vlogi (z tego co wiem są tylko 2), mimo że znam je na pamięć - mam nadzieję że jeszcze kiedyś nagrasz coś nowego :) ale rozumiem że czasu nie ma, takie jest niestety życie, też mam coraz mniej czasu na pogłębianie zajawki, więc totalnie rozumiem, więc "no pressure" :) Myślę że w Polsce jest więcej ludzi takich jak ja, mimo że być może nigdy nie napisali nic do Ciebie, to czytając ten komentarz kiwają porozumiewawczo głową i myślą: "cholera, jakbym czytał o sobie!". Mietek dzięki za wszystko, rób to co robisz dalej, a wy ludzie nie traćcie zajawki (dzięki ludziom tacy jak my te klasyki żyją) i nie siejcie niepotrzebnego hejtu (np jeżeli nie podoba wam się współczesny rap - ciągle mamy klasyki i nikt nam ich nie odbierze! Nie musicie słuchać nowego rapu). Mógłbym pisać tak długo, ale nie będe zanudzał :) Peace and love!
Paweł Miedzielec

Dziękuje stary, miło się czyta takie słowa:) Czas na pogłębianie zajawki jest, nie ma go już niestety na to by pisać 3 newsy dziennie na stronie jak kiedyś;) Co do vlogów, rozmyślam koncepcję podcastów ale muszę sobie to organizacyjnie poukładać. Mamy teraz ciężki czas, w którym muszę się skupić przede wszystkim na własnym interesie by mieć za co żyć, póki rapowa zajawka nie pozwoli mi przynosić sensownego przychodu;)

Trzymaj się i jeszcze raz dzięki za ten komentarz <3

Ddddddd
Podcast to byłoby coś super, świetny pomysł - to nawet lepsze niż vlogi na youtube IMO. Powodzenia z własnym interesem!
Popkillah
Mietek, podcast od Ciebie to byłaby zajebista sprawa. Zawsze kozackie było twoje dzielenie się wiedzą, nawet jeszcze w czasach forum o Tupacu :D
Paweł Miedzielec

O stary, pięknie czasy:) Pozdrawiam wszystkich z Words Of Wisdom ;)

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>