favst i gibbs razem z członkiem LSO - kulisy klipu na kwarantannie!

Utwór "Redukcja" to pierwszy singiel z wspólnej płyty favsta i gibbsa o roboczym tytule "HAMPLE". Gościnnie w pierwszym utworze pojawił się Kiełas, członek ekipy LSO. Co ciekawe - teledysk zrealizował Ajgor Ignacy i zrobił to mimo ograniczeń związanych z kwarantanną, mamy dla Was kulisy!

"Producenci dotąd kojarzeni ze współpracy z czołowymi artystami hip-hopowymi w kraju, stworzyli album dedykowany miłośnikom motoryzacji. Nocna jazda samochodem to dobry sposób na odreagowywanie, przemyślenia lub po prostu klimatyczną zabawę. Nie byłoby jednak tej całej atmosfery gdyby nie muzyka w głośnikach. To ona podbija emocje, buduje atmosferę, nastraja do jazdy. favst i gibbs podjęli się zadania stworzenia albumu, który w głównej mierze ma składać się z emocji." - czytamy o płycie.

A co do klipu...

"Na początku marca plany odnośnie tego video-klipu były następujące: pewnie za tydzień-dwa skończy się kwarantanna, wchodzimy na plan, robimy najlepiej jak umiemy. Minął jeden tydzień, drugi, trzeci a termin tylko się wydłużał. Wszystko stanęło. Nagle zadzwonił do mnie Fifon (favst), tłumacząc, że ze względu na pewne wydarzenia, musimy zrobić ten projekt teraz albo nie wyjdzie on wcale. Wpadliśmy więc na pomysł, że całość wykonam korzystając tylko z zasobów dostępnych w internecie. Obdzwoniłem moich ludzi, znalazłem chętnego, który oderwał się od konsoli- Kubę Obucha z Paradox’u, i w intensywnym tempie zaczęliśmy działać. Przeorałem wszystkie topowe strony zawierające ogromne bazy z krótkimi video dostępnymi na licencję. Bazując na pierwotnym scenariuszu powstał taki oto koncept. Brudne, czasem półamatorskie nagrania miały wprowadzać w klimat z rodzimego podwórka. Emocjonalny wokal Kiełasa kojarzył mi się z facetem, który rozładowuje wszystkie skrajne emocje poprzez intensywną jazdę swym wozem. Nie ważne czy motor, nowa beta czy kręcona Honda Civic. Każdy, właściciel tego typu maszyny nie raz musiał wyjść odreagować na ulicę po tym jak go coś wkurwiło. W takich momentach dobra muza w głośnikach jest niezbędna. Uważam, że udało nam się zachować ten vibe i klip wraz z utworem tworzą tu kompletny twór.

PS. A, jeszcze jako ciekawostka, blachy z ksywkami producentów wyrenderowaliśmy w grze Forza Horizon, kilka osób już to wyłapało :) "

Jeśli chcesz być na bieżąco z premierami teledysków to śledź nasz dział Video

favst / gibbs ft. Kiełas - redukcja

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>