Słoń przedstawia swoją... grę RPG!

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2020-03-19 09:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Od kilku miesięcy dochodziły nas słuchy o kolejnej głośnej kooperacji Wojciecha Zawadzkiego. Tym razem raper wchodzi na rynek gamingowy z autorską grą RPG i… własnym studio gamedevowym, co może oznaczać, że na jednej grze nie poprzestanie!

Słoń szczerze - czy żałuje czegoś w karierze? / Rentgen #4318 marca na social mediowych profilach związanych ze Słoniem pojawiły się pierwsze oficjalne informacje na temat projektu, o którym plotkowano już od dawna. Udało nam się dotrzeć do źródła i dowiedzieć się jeszcze więcej o grze, za sprawą której o Słoniu będzie głośno nie tylko w branży muzycznej, ale i gamingowej.

Czym jest M.E.A.T.?

Rozwinięcie samego akronimu póki co pozostaje tajemnicą, możemy się domyślać, że ma on związek z linią fabularną gry. Co wiemy na temat jej samej? Przede wszystkim warto podkreślić, że jest to RPG w stylu Pixel Art., co z pewnością ucieszy wszystkich bardziej doświadczonych graczy, którzy z rozrzewnieniem wspominają lata swej młodości spędzone w kafejkach internetowych.

Sama rozgrywka w M.E.A.T.-ie oparta jest na siatce, a sterowanie odbywa się przy pomocy myszy i klawiatury. Na ten moment gra skierowana jest do użytkowników klasycznych PC-tów i MAC-ów. Docelowo w planach jest jednak kompatybilność ze wszystkimi dostępnymi platformami.

Gra w stylu horror/sci-fi, czyli nowe RPG Słonia

Co poza kwestiami technicznymi? Warto wspomnieć też o oryginalnej fabule, za sprawą której M.E.A.T. przeniesie wszystkich graczy do Kanady z czasów przełomu XIX i XX wieku, czyli okresu tak zwanej gorączki złota. O tło historyczne i jego zgodność z faktami zadbał ekspert, który w celu wprowadzenia graczy w samo uniwersum, napisał całkiem pokaźnych rozmiarów książkę (tak, jest! wraz z grą będziecie mogli nabyć beletrystyczną książkę, dzięki której poznacie bliżej bohaterów M.E.A.T.-a).

Ale bez obaw! Jeśli myślicie, że M.E.A.T. będzie typową – i nie oszukujmy się – tym samym nudnawą grą historyczną, czeka was wielkie zaskoczenie! Bowiem zamiast złota, bohaterowie wydobędą nowy mutagenny pierwiastek, a całe zdarzenie będzie początkiem całej serii zagadkowych – i mówiąc dość oględnie – niefortunnych zjawisk.

Gracze będą mieli więc za zadanie zapanowanie nad postępującym chaosem nad Klondike w Jukonie, co z pewnością nie będzie prostym wyzwaniem. Zwłaszcza biorąc pod uwagę całą masę questów, zagadek i mniej lub bardziej przyjaznych frakcji, jakie będą spotykać na swojej drodze. W skrócie – twórcy zaplanowali naprawdę emocjonującą rozrywkę!

[POPKILLERY 2020 - GŁOSOWANIA TRWAJĄ JUŻ TYLKO TYDZIEŃ, WYBIERZ DO KOGO TRAFIĄ STATUETKI ROKU I DEKADY!]

Trippin Bears – nowe polskie studio gamedev

Poza Słoniem, wśród założycieli znalazł się Danisz z Loży Szyderców, czyli karcianej gry towarzyskiej, która przed laty wydała wraz z raperem dodatek „Vulgarne Opowieści”. Na pokładzie jest także Jakub Niedziela, który podobnie jak pozostała dwójka, jest zapalonym gamerem.

Więcej informacji na temat projektu będzie pojawiać się sukcesywnie, przede wszystkim na oficjalnych profilach M.E.A.T.-a. W tym celu polecamy śledzić profile w social media (Facebook i Instagram).

Co ważne, już w kwietniu rusza zbiórka na crowdfundingowym portalu Wspieram.to, gdzie będziecie mogli nabyć nie tylko grę czy książkę, ale i inne itemy związane z tytułem M.E.A.T.

Tagi: 

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>